BMW sa pripravuje na päťdesiate výročie divízie M

519
Zdroj: BMW

Presný dátum 50. výročia nastane až 24. mája 2022, pre BMW je tento dátum ale veľmi významným, preto bola vytvorená kampaň pozostávajúca zo štyroch častí. 

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Prvá časť kampane už bola zverejnená vo videu s názvom Huddle Speech. Jej cieľom je poukázanie na silnú a početnú M komunitu, ktorá sa stretne na spoločnej jazde. Vo videu možno vidieť množstvo modelov. Prvým modelom nesúcim charakteristickú trikolóru bolo BMW 3.0 CSL, to však ešte nedisponovalo písmenom M vo svojom označení. Zmena nastala v roku 1978 pri predstavení modelu BMW M1. Predzvesťou očakávanej premeny divízie BMW Motorsport je štúdia BMW XM Concept. V 38. sekunde nižšie priloženého videa sa automobilke BMW možno podaril malý únik. Pozrite sa na BMW M4 s iným dizajnom veka kufra v štýle “duck tail”. Ten veľmi pripomína kultovú M3 CSL, čo by mohlo znamenať príchod modelu M4 vo verzii CS/CSL.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Ďalšie fázy oslavnej kampane budú zverejnené každý nasledujúci štvrťrok roka 2022. V druhej časti sa bude BMW venovať 50-ročnej histórii športových modelov M. Tretia fáza bude o elektrifikácii a štvrtá sa bude zaoberať životným štýlom ľudí so spoločnou pasiou.

Divízia BMW M sľubuje v roku 2022 predstavenie viacerých M modelov. 

 

Mrkni naše nové video: