Vyše 20-ročná Honda Civic Type R EK9 sa predala za 83 tisíc eur! Je ako nová

3011

S cenami niektorých áut z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov sa v ostatnom čase dejú šialené veci. Nie je sa čomu čudovať, nostalgia z čias nedávno minulých útočí na každého, kto má v živej pamäti nielen tlačidlové telefóny, ale aj hot-hatche s atmosférickými motormi bez zbytočností.

Ale 83 tisíc eur? Ako sa hovorí na Záhorí: Odtál – potál!

Zdroj: Facebook @ BHP Imports

Ruka trhu

Dražby starších japonských vozidiel sú v istých komunitách celkom sledovaným javom. Možno preto, lebo japonská technika zažívala na prelome milénia svoje “zlaté časy” výkonných a zábavných motorov, ktoré sa s pravdepodobnosoťu hraničiacou s istotou už opakovať nebudú. No a možno preto, lebo práve okolo starších japonských vozidiel sa aktuálne vznáša istý obláčik módnosti.

Zdroj: Facebook @ BHP Imports

Tento Civic je však o niečom inom. So svojimi 4098 najazdenými kilometrami už pred dražbou nevyzeral ako lacná nevesta, na čo upozornila anglická spoločnosť BHP Imports na svojom facebooku. 

Zdroj: Facebook @ BHP Imports

A skutočne – vozidlo v druhom najlepšom možnom stave, čiže úrovne “Grade 5A” (minimálny nájazd, kondícia nového) sa vydražilo za neuveriteľných 11 miliónov jenov, čo v reči našich peňazí znamená presne 82 945 eur!

Ryže nie je nikdy dosť:

Toyota Supra Paula Walkera ide do aukcie! Hviezda Rýchlo a zbesilo nebude lacná

Je to obrovská pálka, no zároveň platí, že kus v podobnom stave už pravdepodobne nekúpite – a ak áno, tak momentálne stojí zapadnutý prachom v zabudnutej garáži a len čaká na svoje objavenie.

Zdroj: Facebook @ BHP Imports

Ani to vám však nedá istotu, že vozidlo nebolo vystavené nadmernej vlhkosti či inému pasívnemu opotrebovaniu. A keď sa pozriete na tento Civic, jemnú hrdzku vidíte len na brzdách, čo je takmer neuveriteľné.

Napokon, užite si galériu dvadsiatich deviatich fotografií, ktoré dokumentujú úžasný stav tohto nabrúseného hatchbacku v dobovej žltej farbe. V lepšom stave nie som ani ja po osemhodinovom spánku!

Mrkni naše nové video: