Moderná Volga? Pozrite sa, ako by vyzeral legendárny sedan v tomto storočí

14086
Zdroj: Kolesa.ru

Je to už nejaký piatok, čo sa legendárny pohlavársky sedan, známy ako Volga, nevyrába. No dobre, tých piatkov asi nie je až tak veľa, ako by ich mohlo byť, no predsa. Ruský grafik z portálu kolesa.ru sa pozrel na to, ako by mohla vyzerať nová interpretácia tohto vozidla. A nie je to vôbec zlé!

Dizajn tohto konceptu vychádza z modelu GAZ-3102, čiže z modelu, ktorý bol uvedený na trh v roku 1981. Práve na túto Volgu ukazujú podlhovasté svetlomety, štátnický postoj, priame línie a masívna maska chladiča.

Zdroj: Kolesa.ru
Zdroj: Kolesa.ru

Vzadu to síce skôr vyzerá, že sa Rusi inšpirovali takmer (čoskoro) našim Superbom – minimálne v oblasti optiky zadných svetlometov. Kolesá grafike očividne podaroval Mercedes-Benz triesy S generácie W221, no tým sa výpočet neoriginálnych štylistických prvkov asi vyčerpal. Tak či onak, táto grafická predstava určite patrí medzi vydarenejšie a nečudovali by sme sa, keby sa na niečom podobnom pracuje.

Toto vozidlo by na trh mohol priviesť napríklad prípadný komerčný úspech modelu Aurus Senat, pretože ako všetci dobre vieme (alebo oni chcú, aby sme si mysleli), Putinov sedan je postavený na modulárnej platforme, ktorú vie automobilka teoreticky nielen predĺžiť, ale aj skrátiť. Tak čo, uvítali by ste takúto Volgu na cestách aj dnes?