Koncept Nissan X-Trail Mountain Rescue e-4ORCE

640

Koncept Mountain Rescue vyzdvihuje jazdné vlastnosti rodinného  crossoveru Nissan X-Trail, ktorý je pripravený na dobrodrružstvo v  každom teréne. 

Spoločnosť Nissan túto zimu prenesie na európske  lyžiarske svahy prednosti svojej jedinečnej technológie e-4ORCE s pohonom  všetkých kolies a vytvorí koncepčné vozidlo X-Trail e-4ORCE, ktoré bolo značne  upravené pre potreby horskej záchrany. Úpravy modelu X-Trail Mountain Rescue zahŕňajú výmenu kolies za snehové pásy. Zadné  sedadlá boli odstránené, aby sa umožnila inštalácia nosidiel, ktoré umožnia prevoz  zranených lyžiarov do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia, a sedadlo pre  zdravotníckeho pracovníka. 

Zmeny z vonku

Zvonku bol pridaný na mieru vyrobený strešný nosič na prepravu evakuačných  nosidiel a lopát na sneh.Na strechu modelu X-Trail bola zabudovaná aj siréna,  blikajúca svetelná lišta a silné svetlá, ako aj svetlá na kapote. Širšie blatníky  vpredu a vzadu boli integrované tak, aby sa do nich zmestili pásy, zatiaľ čo vpredu  bol nárazník vylepšený tak, aby mohol niesť navijak. Na predný a zadný nárazník  bol pridaný zosilnený ťažný hák. Na bočné strany boli doplnené stupačky keďže X-Trail jazdí na svojich pásoch o 23 cm  vyššie ako cestná verzia. 

Vývoj a konštrukcia koncepčného vozidla X-Trail 

Boli navrhnuté  tak, aby vyzdvihli elektrifikovaný dvojmotorový systém pohonu všetkých kolies e 4ORCE, ktorým je X-Trail vybavený. Tento systém sa od tradičných mechanických  systémov odlišuje tým, že dokáže reagovať na zmenu úrovne priľnavosti za 1/10  000 sekundy, čo je približne 1000-krát rýchlejšie ako tradičný systém pohonu  všetkých kolies, a dokáže individuálne upravovať rozdelenie výkonu na kolesá  podľa dostupnej priľnavosti. Cestujúci si ani neuvedomujú, že systém e-4ORCE  pracuje tak účinne, aby zabezpečil trakciu za každých podmienok.  

X-Trail Mountain Rescue podporuje kampaň v piatich európskych lyžiarskych  strediskách 

Pod heslom “Jazdite zodpovedne” Bude Nissan propagovať zdvorilú  etiketu na svahu umiestnením digitálnych značiek, ktoré vyzývajú jazdcov na snehu, aby spomalili v miestach, kde sa stretávajú rôzne zjazdovky, a znížili tak riziko kolízie. Podobne ako radary na ceste, ktoré zobrazujú rýchlosť vozidla, budú  radary monitorovať rýchlosť blížiacich sa lyžiarov a zobrazovať “Ďakujem” pre  tých, ktorí sa blížia ohľaduplnou rýchlosťou, alebo “Spomaľte”, ak sa ich rýchlosť  vyhodnotí ako nadmerná. 

X-Trail je rodinný sedemmiestny elektrifikovaný crossover 

Vďaka technológii e POWER spolu s dvojmotorovým systémom pohonu všetkých kolies e-4ORCE  ponúka pocit bezproblémovej jazdy na elektrický pohon. Je k dispozícii ako  päťmiestny alebo sedemmiestny, čím ponúka pohodlnú možnosť na dni strávené  s rodinou alebo priateľmi. Model X-Trail je jedným z najúspešnejších globálnych vozidiel značky Nissan,  predáva sa na viac ako 100 trhoch a už viac ako 20 rokov prináša rodinné dobrodružstvá.  

 Kľúčové údaje o Nissane X-Trail e-POWER