Nový globálny modelový rad FIAT

660

FIAT bude ponúkať elektrický a hybridný pohon, ako aj pohon spaľovacími motormi, aby zabezpečil maximálnu relevanciu pre zákazníkov v rozličných oblastiach sveta.

Prvý model z tejto novej rodiny bude predstavený 11. júla 2024 a v nasledujúcich troch rokoch bude každý rok uvedený jeden ďalší. Na neustále sa meniacom globálnom trhu mobility sú spoločnosti, ktoré snívajú o lepšej budúcnosti a sú spoločnosti, ktoré robia konkrétne kroky k udržateľnejšej a zodpovednejšej budúcnosti. 

Fiat demonštruje, že budúcnosť je už tu predstavením novej rodiny štúdií, inšpirovaných budúcim modelom Panda. Vďaka koncernu Stellantis môže Fiat využívať novú globálnu platformu, na ktorej s talianskou kreativitou vznikne svojbytný modelový program podľa receptu kombinácie estetiky a praktických riešení.

Viac modelov rovnaký základ

Okrem toho sa nová rodina modelov bude vyznačovať efektívnym využitím priestoru a udržateľnými materiálmi. Každý z nových modelov bude predstavovať jedinečnú a originálnu interpretáciu dômyselnej koncepcie, umožňujúcej vytvárať vozidlá s modulárnym interiérom, svojbytným vzhľadom a výrazným charakterom. 

Mestský automobil

Prvou štúdiou je nový mestský automobil. Je väčší ako aktuálny model Panda, dá sa povedať, že svojimi rozmermi si zaslúži označenie „Mega-Panda”. Dizajn je inšpirovaný rodiskom značky ikonickou budovou historického výrobného závodu Lingotto v Turíne. 

Pick-up

Druhou štúdiou predstavenou vo videu je pick-up. FIAT je lídrom trhu v Južnej Amerike a pick up Strada je najpredávanejším vozidlom v Brazílii. Zábava a praktickosť sa s týmto modelom môžu rozšíriť do celého sveta. Toto vozidlo spája koncepciu pick-upu s funkčnosťou ľahkého dodávkového vozidla a komfortom SUV. 

Fastback

Nadväzujúc na dedičstvo dvoch najväčších hitov značky – modelov Fiat Fastback v Brazílii a Fiat Tipo na Blízkom východe a v Afrike. Štúdia je navrhnutá na rovnakej modulárnej platforme a vyznačuje sa športovým štýlom. Dynamická silueta a výborné aerodynamické vlastnosti prispievajú k modernému, mladistvému výzoru a priaznivej spotrebe paliva. 

SUV

Štvrtou štúdiou na videu je priestranné SUV. Štúdia SUV spĺňa maximálne požiadavky zákazníkov na bezpečnosť, všestrannosť a dizajn, kombinujúc priestrannosť s robustnosťou pre rodiny na celom svete. 

Kempingové vozidlo

Posledná štúdia („Camper“) predstavuje univerzálne vozidlo, podporujúce nový štýl dolce vita. Vyznačuje sa všestrannosťou vozidla, ktoré je vhodné do mesta ale súčasne môže plniť rolu SUV a funkciu spoľahlivého spoločníka na voľný čas pre pobyt v prírode.