Mercedes-Maybach predstavil najluxusnejšie Géčko v histórii

1616

Po niekoľkých uniknutých záberoch Mercedes-Maybach konečne predstavil svoj asi najbizarnejší model G650 Landaulet, ten bude priamo nasledovať svojich predchodcov G63 AMG 6×6 a G500 4×42.

Tento na prvý pohľad brutálny off-road je len piatym modelom, no súčasne prvým “SUV” modelom luxusnej odnože Mercedes-Maybach. Novinka sa bude vyrábať u našich západných susedov v rakúskej fabrike Magna Steyr a vyrobených bude podľa všetkého len 99 kusov.

Už názov napovedá, že základom nového Maybachu budú typické tvary Géčkového Mercedesu v kombinácii s karosériou typu Landaulet. To znamená, že pevnú strechu nahradí v oddelenej zadnej časti plátenná.

Čo sa týka interiéru, divízia Mercedes-Maybach ani v tomto prípade nezaprela svoju slabosť pre okázalo luxusné prevedenie. Zo všetkého najviac zaujme zrejme zadný rad sedadiel, ktorý je oddelený sťahovacím sklom. Pasažieri si tak môžu dopriať pohodlnú a ničím nerušenú intímnu jazdu na sedadlách z triedy S, k dispozícii im poslúžia osobitné kusy palubnej dosky, vyhrievané držiaky na nápoje, dvojica tabletov ako aj ovládač plátenej strechy. To všetko samozrejme detailne spracované za použitia tých najkvalitnejších materiálov.

Po technickej stránke sa pod kapotou nového Maybachu G650 Landaulet nachádza dvakrát prepĺňaný šesťlitrový dvanásťvalec. Ten dodáva výkon 630 koní a na asfalt prenáša až 1000 Nm krútiaceho momentu. Pri jazde v teréne zasa poslúžia tri uzávierky diferenciálov, svetlá výška 450 milimetrov, redukčná prevodovka a obrovské kolesá s priemerom až 22 palcov.

Prvý terénny Maybach sa verejnosti ukáže už na blížiacom sa autosalóne v Ženeve, kde ho určite neprehliadnete. Cena zostáva zatiaľ neznáma, no s najväčšou pravdepodobnosťou presiahne hranicu 400 000 eur.

Jednoznačne najbizarnejší Maybach všetkých čias. Aj takto môžeme označiť limitovanú edíciu luxusného dvanásťvalcového off-roadu G650 Lanadulet, ktorý sa bude vyrábať u našich západných susedov.