Vrchol excentrizmu! Project Maybach je elektrické offroad kupé od zosnulého návrhára

3150
Zdroj: Maybach

Novú dizajnovú štúdiu značky spolunavrhol Virgil Abloh zo značky Louis Vuitton.

Svetom módy iba pred pár dňami otriasla tragická správa o smrti kreatívneho riaditeľa značky Louis Vuitton, Virgila Abloha. Tenisky, ktoré navrhol pre Nike pred svojou smrťou, sa dnes dražia aj za 145 tisíc eur. Virgil však netvoril len módu. V spojení s divíziou Maybach a automobilovým dizajnérom Gordenom Wagenerom stvoril Project Maybach, excentrické terénne kupé.

Zdroj: Maybach
Zdroj: Maybach

Pompéznosť, steampunk, abstrakcia. V tomto aute je všetko. Šokujúci je už fakt, že toto dvojmiestne auto meria takmer 6 metrov. Jeho predná maska je hranatá, ale nepodobá sa ani na Triedu G, ani na žiadne iné hranaté auto. A zadná časť? Tiež skôr z angličákov ako z motoristického sveta. Jednoducho, skutočne jedinečné dielo.

Auto je položené vysoko nad zemou a stojí na obrovských balónových pneumatikách s veľmi malými diskami. Interiér je z úplne iného sveta tiež. Tu ani netreba čítať, tu treba iba pozerať na obrázky a obdivovať.

Zdroj: Maybach
Zdroj: Maybach

Asi tušíte, že v tomto prípade o pohone nebola ani reč. Automobil ostane vyslovene dizajnovou štúdiou a oslavou diela veľkého umelca dnešných dôb. Ale úprimne, do tohto výtvoru by sme si naozaj radi sadli.

Zdroj: Maybach
Zdroj: Maybach