Mercedes-Maybach EQS SUV: prvý elektromobil luxusnej divízie Mercedesu

847

Prvý plne elektrický model od Mercedes-Maybach otvára novú kapitolu ultra-luxusnej divízie. Je založený na technológii EQS SUV od značky Mercedes-EQ a v súlade s výrokom Wilhelma Maybacha: „Čo je dobré, musí byť aj pekné“.

Mercedes-Maybach EQS SUV je výsledkom evolúcie konceptu Maybach Concept EQS, ktorý bol po prvý krát predstavený na autosalóne v Mníchove pred takmer dvoma rokmi.

Tento koncept sám o sebe predstavoval transformáciu značky s bohatou históriou na progresívnejšiu elektrickú budúcnosť.

Elegantný “zovňajšok”

Exteriér modelu Mercedes-Maybach EQS SUV zaujme elegantným dizajnom s luxusnými prvkami, ktoré ho robia výnimočným.

Aerodynamický tvar EQS SUV skóruje vďaka detailom, ako je napríklad maska chladiča. Zadné partie sa vyznačujú zadnými LED svietidlami s dizajnom 3D špirály. Lakovanie bude dostupné v exkluzívnych dvojfarebných kombináciach.

Luxus – nič viac, nič menej

Najviac pozornosti si získava interiér, Mercedes verí, že dokáže prilákať ďalších nových záujemcov o luxusnú podznačku. Základ tvoria prvky z modelu EQS 580, ktorý zahŕňa nový MBUX Hyperscreen s výkonnými sedadlami z kože Nappa po celom obvode, audio systémom Burmester 4D surround sound a typické chrómové prvky na prístrojovej doske a na dverách.

V zadnej časti pribudli 11.6-palcové displeje umiestnené na operadlách predných sedadiel, drevený predel sedadiel a dokonca aj vstavaná chladnička s postriebrenými pohármi na šampanské. Zadné sedadlá sú vybavené ventiláciou, masážnou funkciou a vyhrievaním krku a ramien.

Pozornosť je zameraná najmä na komfort

Ako býva u Maybachu zvykom, pozornosť bola venovaná komfortu a kvalite jazdy so špeciálnym režimom Maybach, ktorý nahrádza Comfort ako štandardné nastavenie, ktoré je navrhnuté výlučne pre maximálny komfort z jazdy pre cestujúcich vzadu. Zvuková izolácia bola ďalším zameraním nemeckej značky a to najmä v zadnej časti kabíny. Vďaka absencii spaľovacieho motora je hluk minimálny, avšak na odhlučnenie zvukov z cesty použili akustickú penu.

Dojazd až 600 kilometrov

Mercedes-Maybach EQS SUV disponuje výkonom 659 koní a krútiaci moment 950 Nm.

Dĺžka nabíjania akumulátora z nuly na osemdesiat percent by mala podľa dostupných informácií trvať približne 30 minút. Dojazd je podľa WLTP stanovený na 600 kilometrov.

Mrkni naše nové video: