Máte v aute trojvalec 1,0 TSI? Môžete mať problém, zvoláva sa až 9192 áut!

11436
Zdroj: Škoda Auto

Zvolávacia akcia sa týka všetkých značiek koncernu, do ktorých sa konkrétny motor montoval v rokoch 2018 – 2020. Do servisu tak zamieria Škodovky, Volkswageny aj niektoré SEATy. Na zvolávaciu akciu upozornil server Svolávačky.cz – jej dôvod však našťastie nie je dramatický. 

Dôvodom opatrenia sú totiž chybné vstrekovacie ventily trojvalca 1,0 TSI, ktoré majú príliš vysokú mieru netesnosti.

Pár kvapiek navyše

Do spaľovacej komory sa tak môže nechtiac dostať väčšie množstvo paliva, kvôli čomu už nebude vozidlo spĺňať zákonné emisné limity. Či ide výhradne o slabšie (70 kW), alebo silnejšie, 85-kilowattové TSI sa v správe nešpecifikuje.

SEAT Arona Silver Cross: Narovinu

Čo však vieme je, že so servisom si potykajú vozidlá Volkswagen Golf, Golf Sportsvan, Caddy, Passat, Polo, Sharan, Touran, T-Coss, T-Roc a Up, nevyhnú sa mu ani SEAT Ibiza, Arona, Leon, Ateca a Toledo. Škodovka má v tomto výklade taktiež svoje zastúpenie – s chybným motorom sa vyrábala Fabia, Kamiq, Karoq, Octavia, Rapid a Scala.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Chybné vstreky budú v autorizovanom servise vymenené za nové. Oprava by nemala trvať dlhšie ako dve, resp. tri hodiny. Kódy zvolávacích akcií a počty vozidiel sú podľa jednotlivých značiek nasledujúce: “24FO” (VW – 4800 vozidiel), “24FP” (Seat – 2283) a “24FQ” (Škoda – 2109 kusov).

NEPREHLIADNITE: