Krátko po uvedení a už horí. Tesla Model S Plaid pravdepodobne nezvláda vlastný výkon

6871
Zdroj: Facebook

Pár dní od doručenia začala horieť. Prvý zákaznícky kus Modelu S Plaid opäť rozmútil vodu okolo bezpečnosti Tesly.


Zvolávacie akcie pre chyby v bezpečnosti vozidiel sa jednoducho dejú. Väčšinou však ide o problémy so súčiastkami, ktoré vás neohrozia priamo na živote. Veď autá pred uvedením do produkcie podstupujú množstvo testov. Ako sa však mohlo stať, že zákazník dostal nové auto a po pár dňoch začalo horieť, to je zatiaľ neznáme.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Vodič v USA si prebral auto cez víkend a už v utorok bolo v plameňoch. Malo by pritom ísť o prvý kus, ktorý sa dostal do rúk zákazníka. Tesla Model S Plaid je známa tým, že dokáže zrýchliť na stovku v špeciálnych podmienkach aj pod dve sekundy. A má 1000 koní. Okrem požiaru pritom zlyhalo aj otváranie dverí a nový majiteľ musel doslova bojovať o život. Podľa informácií nemeckého portálu Heise Autos sa mu našťastie podarilo dvere vykopnúť a ujsť.

Po tom, ako vodič vystúpil z auta sa vraj horiaca Tesla dala opäť do pohybu. Hasiči odstraňovali požiar až tri hodiny. Spolu s autom tak v plameňoch zhorelo viac ako 100 tisíc eur.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

“Ide o ohromujúcu a strašidelnú situáciu a zjavne aj veľký problém,” hovorí Mark Geragos, jeden z právnikov zastupujúci majiteľa zhorenej Tesly. “Predbežné vyšetrovanie stále prebieha, ale žiadame spoločnosť Tesla, aby autá odložila bokom, kým sa vyšetrovanie neukončí.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Automobilka už medzičasom odovdzala prvých 250 kusov novým zákazníkom. Odovzdávanie sa začalo až v júni so značným oneskorením. Elon Musk pritom uviedol, že Tesla posúvala odovzdanie práve preto, lebo pracovala na zabezpečení batérií. Pri náhlom vysokom odbere totiž prichádza k prehrievaniu akumulátora. Problémom sa už zaoberá aj americký úrad pre bezpečnosť na cestách NHTSA.

Mrkni naše nové video: