Tesla za 25-tisíc eur? Onedlho možno realita!

614

Z prostredia americkej automobilky Tesla čoraz intenzívnejšie prenikajú správy, že už v priebehu roka 2025 by Elon Musk chcel na trh uviesť elektromobil v hodnote do 25-tisíc eur. Projekt s interným názvom Redwood sa má po zavedení do sériovej výroby premenovať na model 2. 

Ak vezmeme do úvahy fakt, že najpredávanejším autom roku 2023 v Európe bola Tesla model Y (predalo sa takmer 255-tisíc kusov), ktorá stojí v prieme okolo 40-tisíc eur, potom môžeme očakávať veľký úspech novinky.

Veľmi smelé plány

V Tesle si svoju aktuálnu pozíciu dobre uvedomujú a ich plány sa zdajú byť extrémne sebavedomé, údajne hovoria o 700 miliónoch predaných kusov za celý generačný cyklus modelu 2. Toto číslo však považujeme skôr za ďalší žart Elona Muska, ktorý má za úlohu upriamiť pozornosť na Teslu.

Tiež vám vŕta v hlave, ako môže byť nová Tesla taká lacná? Šetriť sa vraj bude napríklad tým, že sa zníži množstvo ľudskej práce na výrobnej linke, údajne sa výrobné náklady týmto krokom znížia o polovicu! Ale nielen to, lacnejšia má byť najmä batéria, pri ktorej bude výrobca používať menšie množstvo drahých kovov.

Či sa smelé plány vedenia automobilky naplnia, to v tomto momente nedokážeme odhadnúť. Cenovo dostupný elektromobil však Tesla istotne chystá a určite sa ho bude snažiť čoskoro predávať. Či však bude Tesla naozaj stáť menej ako 25-tisíc eur, o tom zatiaľ úplne presvedčení v redakcii nie sme.