Koniec nekonečných čakacích dôb na auto? Octavia dokonca aj skladom!

708
Zdroj: Rasťo Bujna

Značka Škoda v apríli zaznamenala priam „raketový“ medziročný nárast v objeme dodaných vozidiel, a to až o 51,5 %.

Na Slovensku minulý mesiac dodala zákazníkom 1 335 vozidiel, a to aj napriek tomu, že v apríli sme mali najviac nepracovných dní (iba 18 pracovných dní, resp. 22 dní, ak rátame aj víkend). Celkovo toto číslo predstavuje trhový podiel na úrovni 19,4 %. Škode sa darilo aj v kumulatívnom súčte. Zo štatistík ZAP-u vychádza, že od začiatku roka dodali dealeri Škoda zákazníkom 5 570 vozidiel, čo predstavuje 19,2-percentný podiel na trhu. Medziročne je to nárast v dodávkach vozidiel o 36,5 %.

Octavie aj skladom

Zverejnené výsledky Združenia automobilového priemyslu (ZAP) sme rozmenili na drobné. Najpredávanejším vozidlom v mesiaci apríl bola Škoda Octavia, na ktorej skorších dodávkach importér intenzívne pracuje.

Každopádne, dlhodobo najobľúbenejšie vozidlo Slovákov sa dostáva k zákazníkom rýchlejšie ako v uplynulom období, čo má pozitívny vplyv na skracovanie dodacích lehôt tohto modelu a častokrát si môžu záujemcovia Octaviu nájsť v sieti autorizovaných predajcov aj skladom. Darilo sa aj ostatným modelom značky Škoda, menovite Fabii, ktorá je celkovo tretím najpredávanejším vozidlom tohto roka, a Kamiqu, ktorý je piatym najpredávanejším autom tohto roka. 

Zdroj: Autor
Zdroj: Autor

Líder flotilových nákupov

Značka Škoda výrazne poskočila aj v predajoch vozidiel súkromným osobám – v apríli bola trhovou jednotkou na Slovensku. Za prvé štyri mesiace je v tomto segmente dvojkou na trhu, a to iba s tesným rozdielom oproti najbližšiemu konkurentovi. Škoda dominuje aj v dodávkach áut firmám. Medzi fleetovými zákazníkmi patrí k najobľúbenejším vozidlám práve Octavia, Scala, Fabia a Kamiq – tieto štyri modely sa objavili aj v TOP 5 najpredávanejších vozidlách pre firemných zákazníkov.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Úspechy zbiera aj elektrické SUV Enyaq iV, ktoré je podľa oficiálnych štatistík ZAP SR naďalej najpredávanejším čistým elektromobilom v SR nielen v apríli, ale aj celkovo za doterajšie obdobie roka.

Mrkni naše nové video: