Hyundai plánuje malý elektromobil. Cena poteší, dátum predstavenia nie

723
Zdroj: Hyundai

Stratégia kórejskej značky sa zameriava zatiaľ najmä na väčšie elektrické autá. Malé auto príde do pár rokov. Dôvod je prozaický.


Aj vy ste si všimli, že veľká elektrifikácia zatiaľ prebieha hlavne v segmetne väčších vozidiel? Tento krok má svoje opodstatnenie. Jedným je veľkosť batérií pri rozumnej kapacite, druhým zas marža, ktorú sú zákazníci ochotní v segmente zaplatiť. Vývoj a financovanie výskumu nie sú lacné. A na cenách áut to je stále viac cítiť.

Zdroj: Hyundai
Zdroj: Hyundai

Inak na tom nie je ani Hyundai, ktoré namútilo v posledných týždňoch poriadne veľa vody uvedením športovej verzie IONIQ 5 N a nového aerodynamického modelu IONIQ 6. Vizualizácie IONIQ-u 7 už sú tiež online… Asi ste si všimli, že tendencia smeruje skôr k väčším autám. Hyundai však plánuje do roku 2030 predstaviť ďalších 11 elektrických modelov. A malé auto nebude chýbať. Šéf Hyundai Motors Europe, Andreas Christoph Hofmann, dokonca naznačil cenu auta. V rozhovore pre Automotive News Europe totiž uviedol, že každý vie, že v tomto odvetví sa cena auta pohybuje na úrovni 20 tisíc eur.

Hyundai Seven je konceptom, z ktorého by mohol vzniknúť IONIQ 7.
Zdroj: TS Hyundai

Auto teda bude v porovnaní s dnes dostupnými elektromobilmi relatívne lacné. Môžeme však očakávať, že príde medzi poslednými.

Hyundai ukázal revolučný, sériový IONIQ 6. Inšpirovala ho aj československá Tatra

Mrkni naše nové video: