Hyundai chce vedieť váš názor. Zvíťazí IONIQ 5 alebo i30 N Performance?

1101

Nestáva sa bežne, že by si slovenský importér čohokoľvek vymyslel takto veľmi sympatickú aktivitu – ako oddych od neustáleho predávania schopných a zaujímavých áut, ktoré máme fakt radi. Ale teraz sa to stalo – Hyundai postavil vedľa seba IONIQ 5 a i30 N.


A ešte predtým, ako nám ukáže, kto vyhral, chce vedieť váš názor. A to sa v dnešnej dobe, v ktorej nikoho z nás (pre istotu) nechce vedieť názor toho druhého z nás na čokoľvek, celkom cení.

Drag race dvoch ikon

Na pretekársky okruh Slovakia Ring do ostrého šprintérskeho súboja, tzv. drag race, slovenský importér postavil elektrický IONIQ 5 a benzínový i30 N Performance. Za volant IONIQ 5 sa posadil generálny riaditeľ Hyundai Slovensko Robert Baumgartner, i30 N Performance mal v rukách špičkový slovenský automobilový pretekár Maťo Homola. Upútavku na tento súboj nájdete vo videu, ktoré sme vám priložili aj do hlavičky článku.

Vyrovnané parametre

Atraktívny súboj dvoch výkonných modelov, ktoré disponujú úplne odlišnými typmi pohonu, vzišiel z „papierového“ porovnania kľúčových technických parametrov oboch vozidiel. Kým elektrické CUV IONIQ 5 boduje v ukazovateľoch ako sú vyšší výkon, vyšší maximálny krútiaci moment či pohon všetkých štyroch kolies, v prospech športového i30 N Performance zasa hovorí jeho nižšia hmotnosť, menšie rozmery, vyššia maximálna rýchlosť a skúsený vodič, ktorý dokáže z auta „vytlačiť“ maximum. Porovnanie zrýchlenia z 0 na 100 km/h je na papieri takmer rovnaké – 5,2 sekundy pre IONIQ 55,4 sekundy pre i30 N Performance.

Víťaza spoznáme čoskoro

Ako atraktívny súboj IONIQ 5 vs i30 N Performance dopadol? To sa podľa importéra dozviete už čoskoro. Sme zvedaví!

Mrkni naše nové video: