Fiat prináša ďalšie elektrifikované modely

1132
Zdroj: Fiat

Fiat kompletizuje ponuku elektrifikovaných vozidiel. Po hybridnej Pande, hybridnej 500-vke a úplne novej generácii elektrickej 500-vky prináša hybridy do Tipa a 500X. 

Zdroj: Fiat
Zdroj: Fiat

Technika

Novú jednotku predstavuje 48-voltový mild-hybridný systém, ktorý kombinuje 1,5-litrový turbobenzín s elektromotorom. Spaľovací motor produkuje 130 koní a 240 Nm, elektromotor k tomu pridáva ešte ďalších 15 kW. S novými hybridmi prichádza aj nová 7-stupňová automatická dvojspojka. Prvýkrát vo Fiate dokáže hybridný systém vypínať spaľovací motor. 

Zdroj: Fiat
Zdroj: Fiat

Spomínané vypínanie spaľovacieho motora prináša so sebou viacero výhod. Elektromotor dokáže zabezpečiť plynulý rozjazd, dokáže sa “plížiť” v kolóne alebo zabezpečí parkovanie bez spaľovacieho motora. Tieto funkcie vo výsledku znižujú emisie až o 11 percent a vďaka počiatočnému “electroboostu-u” dokáže Tipo pokoriť stovku za 9,3 sekundy, modelu 500X to trvá o desatinu dlhšie, teda 9,4 sekundy. 

Zdroj: Fiat
Zdroj: Fiat

Podľa Fiatu by malo byť možné nové hybridy objednať tento mesiac a prvé exempláre by mali prísť ku konečným zákazníkom na jar tohto roku.

Mrkni naše nové video: