Ferrari Purosangue odhalené! Taliani si zavarili na riadny prú*er (FOTO a VIDEO)

937

Ferrari predstavilo svoje prvé naozaj praktické auto. Že by sa chcelo preorientovať na ľudovú voľbu? Ale kdeže.


Iba pred pár dňami predstavila automobilka horúcu novinku. Svet by ju na pohľad nazval SUV, ale to len vtedy, ak by sa pozeral na reliéf karosérie. A aj vtedy by bol na pochybách, lebo… lebo aha na tú sakramentsky dlhú kapotu! Okrem nej si určite všimnete aj štvoricu dverí. Ide o prvé Ferrari, v ktorom môže každý cestujúci nasadať cez vlastné dvere.

Zdroj: Ferrari
Zdroj: Ferrari

Celé auto vyzerá fascinujúco a trochu pripomína elektromobily. Nič elektrické tu ale nečakajte. Dokonalá benzínová jazda je predsa hlavnou devízou Ferrari (samozrejme, okrem červenej farby). Pod kapotou buble benzínový motor s objemom 6,5 litra a dvanástimi valcami. Ešte raz… atmosférická V12 v úplne novom modeli! V dobe, kedy tento motor zabili emisie už aj u BMW, Ferrari je stále natoľko trúfalé, že si emisné pokuty jednoducho zaplatí. Inak, prevodovka je dvojspoková a osemstupňová.

Zdroj: Ferrari
Zdroj: Ferrari

Výkon? 725 koní. Krútiaci moment? 716 Newtonmetrov. A k tomu zrýchlenie na stovku za 3,3 sekundy a možnosť vytáčať motor až na 8250 ot./min. Rozloženie hmotnosti je pritom 49:51, čiže takmer dokonale vyvážené. Jednoducho, toto rozhodne nemôže byť SUV, ako ho poznáme. Napokon, podľa toho aj stojí. Cenovka bude začínať na “akciových” 390 tisícoch eur.

Zdroj: Ferrari
Zdroj: Ferrari

Jediné, čo nám pri predstavení zdvihlo obočie, je jeho názov. Purosangue totiž znamená “čistá krv”. A to nám tak trochu evokuje Mussoliniho Taliansko spred 80 rokov… Na druhej strane, Purosangue môže znamenať aj plnokrvník, čiže kôň. Veríme, že správne bude možnosť B.

Zdroj: Ferrari
Zdroj: Ferrari
Mrkni naše nové video: