F1 na Slovensku? Monopost RedBullu si dnes zrejme zajazdí po Bratislave

4306

Práca motoristického novinára je skutočne práca snov, ale predstavte si, že po robote prídete domov a zistíte, že na Instagramovom profile slovenského RedBullu práve pribudlo video, ktoré naznačuje, že sa u nás práve nachádza monopost Formuly 1, podobne, ako napríklad v pondelok v Prahe. No musíte o tom napísať!

Zatiaľ presne nevieme, čo sa deje, no zrejme pôjde o súčasť tajomnej kampane spoločnosti RedBull, v rámci ktorej sme včera mohli vidieť monopost Formuly 1 jazdiaci po Karlovom moste v Prahe. Aha, vyzeralo to asi takto:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Red Bull CZ (@redbullcz)

Podobne ako aj pred týmto semi-kaskadérskym kúskom, aj tomuto postu predchádzalo video “akoby” z priemyselnej kamery, ktoré zachytáva monopost vyloďujúci sa na neznámej lokalite v Prahe.

Počkať, v Malackách?

Finta je v tom, že podľa teasingového videa Instagramového účtu @RedBullSk sa monopost prvý raz objavil na Slovensku nie v Bratislave, ale v Malackách. Naozaj. Aha:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Red Bull Slovensko (@redbullsk)

Dobre, skúsme nateraz zachovať pokoj. Veď Malacky sú predsa niečo ako periféria Bratislavy, alebo to niekomu z vedenia RedBullu prišlo ako vkusný humor. Ale ktovie? Možno zajtra uvidíme Formulu preháňajúcu sa medzi borovicami a nevybuchnutou muníciou; to by tiež mohlo mať niečo do seba.

Do hry vstupuje Dopravný podnik

Viac svetla by, ako upozorňuje portál f1online.sk, mohol vniesť do situácie Dopravný podnik Bratislavy. Pridružená stránka www.imhd.sk totiž na svojich serveroch informuje o krátkodobej odstávke premávky na Starom moste a Mlynských Nivách medzi desiatou a štrnástou hodinou. Presnejšie takto:

Vyzerá to teda, že sa tento piatok konečne dočkáme Formule 1 v Bratislave, aj keď len na malú chvíľku, ktorá čiastkovo uväzní pár ľudí v prostriedkoch hromadnej dopravy. Trúfneme si však konštatovať, že v konečnom dôsledku pôjde o dobrú vec, nech už je to čokoľvek. Súhlasíte?