Dokonalý Golf? Tento má V8 z BMW, pohon zadných kolies a sériový vzhľad!

3025

Volkswagen Golf siedmej generácie sa už asi rok nevyrába, preto je úplne dokonalým vozidlom na prerábku na tzv. „sleepera“ – auto, ktoré má vulgárne veľa výkonu, no vyzerá sériovo. Tento konkrétny kúsok je z Fínska, má osemvalec z BMW a pohon zadných koles. A je totálne dokonalý!

Toto je úplne geniálne. Akýsi Fín si povedal, že by chcel mať sedmičkového Golfa s poriadnym, atmosférickým V8 pod kapotou. Zároveň s tým mu pravdepodobne ležalo obďaleč niekoľko starších BMW, takže by bola škoda tento nápad nezrealizovať. Okej! My len prižmúrene pokyvkávame hlavou a nevidíme najmenší problém:

Výsledkom je tento absolútne sériovo vyzerajúci Golf (ironicky osadený dealerskými značkami), do ktorého je napchaná bezpečnostná klietka a masívny osemvalec M60B40, vyrábaný v rokoch 1992-1996. Golfík by s ním mal mať sériových 282 koní a 400 newtonmetrov krútiaceho momentu, ktoré s 1300 kg vážiacim skeletom asi vedia trocha pohnúť.

VIDEO: Ako vyzerá drift z pohľadu diferenciálu Toyoty Supra? Toto video vám to ukáže!

Samozrejme, zadný náhon a pozdĺžne uložený motor si vyžiadali značné množstvo technických zmien na wolfsburgskej klasike. Tieto boli umožnené pomocou komponentov z BMW radu 3 generácie E36 (predná náprava) a BMW radu 5 generácie E39 (zadná náprava & diferenciál). Jednoducho… pozrite na to video. To je láska!

NEPREHLIADNITE: