Autosalón Ženeva 2019 | Porsche, Lamborghini, Lexus, Bugatti

76

Prinášame vám krátky videoprehľad toho, čo nás zaujalo na ženevskom autosalóne najviac.

Lamborghini v Ženeve predstavilo modernizovanú verziu svojho modelu Huracan. Inovovaný model dostal prívlastok EVO. V stánku Porsche hviezdila úplne nová generácia ikonického modelu 911 s kódovým označením 992. Puristov však potešila aj dvojica modelov 718 (Boxster aj Cayman) s prívlastkom T ako Touring.

Neobišli sme však ani najnovšieho rekordéra – Bugatti „La Voiture Noire“, čo v preklade znamená „čierne auto“. Ide o najdrahšie nové auto na svete. Vzniklo pri príležitosti 110. výročia značky Bugatti na objednávku nemenovaného zberateľa vzácnych automobilov. Od automobilky žiadal duchovného nástupcu legendárneho modelu Type 57 SC Atlantic. Myslím si, že to čo vzniklo, je viac než len auto. Je to hotové umelecké dielo, čomu zodpovedá nielen prozaický názov „La Voiture Noire“ (ako keby išlo o obraz), ale aj cena – 11 miliónov eur bez dane.

Okrem tejto bomby môžu návštevníci ženevského autosalónu obdivovať aj viac „ľudovejšie“, no stále poriadne rýchle šperky, ako napríklad ostrú verziu Lexusu RC F s prívlastkom Track Edition.