Aston Martin s novou V8. DB12 nastavuje nové štandardy

894
Zdroj: Aston Martin

Nová éra britskej značky športových áut nastavuje vďaka svojmu dizajnu, výkonu a luxusu nové štandardy vo svete športiakov. Výkon novej V8-mičky poteší každého milovníka rýchlej jazdy.

Z estetického hľadiska sa DB12 len mierne líši od DB11, z ktorého pochádza. Existuje niekoľko zmien, vrátane nového predného nárazníka a väčšej masky chladiča. Model má tiež novú kapotu a revidovaný odznak Aston Martin, ktorý bol vytvorený na oslavu tohtoročného 110. výročia značky. Pri bočnom pohľade zaujmú 21-palcové zliatinové disky a zapustené kľučky dverí.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

Interiér DB12 je rovnako luxusný ako jeho výkon. Kokpit zameraný na vodiča zahŕňa najnovšie technológie a využíva špičkové materiály, ktoré poskytujú vysoko sofistikované jazdné prostredie.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

Moderný informačno-zábavný systém Aston Martin je ústredným prvkom interiéru, ktorý ponúka pokročilé možnosti pripojenia a funkčnosti. Vďaka 10,3-palcovej dotykovej obrazovke ponúka intuitívne rozhranie a vysoko prepojený zážitok z jazdy. Teraz bezdrôtovo integruje Apple CarPlay a Android Auto. Funkcia navigácie obsahuje 3D mapovanie a online pripojenie pre pokročilé funkcie navigácie.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin

DB12 je poháňaný dvoma turbodúchadlami preplňovaným 4,0-litrovým motorom V8 z dielne Mercedes-AMG, ktorý poskytuje výkon 680 koní a krútiaci moment 800 Nm, čo je 34-percentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim motorom DB11. Táto pôsobivá kavaléria umožňuje DB12 dosiahnuť maximálnu rýchlosť 325 km/h a zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 3,6 sekundy. Motoru asistuje 8 stupňová automatická prevodovka ZF s elektronickým systémom radenia.

Zdroj: Aston Martin
Zdroj: Aston Martin