Aznom Palladium: Terénny sedan vyzerá ako nepodarený Rolls Royce

2078
Zdroj: Aznom Palladium

Aznom Palladium je taliansky tereňák, ktorý vyzerá ako zvýšená limuzína. Špecifikáciami vyrazí dych.

Pravudpovediac, nám vyrazil dych už dizajnom. Ale nie v dobrom. Spoločnosť z Milána prišla s autom, ktoré skutočne nemá páru. Nám sa podobá na zdvihnutý Rolls Royce alebo putinovu limuzínu. Ak ste nad ním už zlomili palicu, možno vás ešte presvedčia špecifikácie.

Zdroj: Aznom Palladium
Zdroj: Aznom Palladium

Auto postavili na základe pickupu Dodge RAM 1500. Poháňa ho 5,7 litrový osemvalec V8, ktorý je spojený so všetkými štyrmi kolesami prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky. Motor vyladili na dych berúcich 710 koní. Pribudli dve turbodúchadlá značky BorgWarner, nové piesty, ventily, hlava valcov, vstrekovače a aj výfukový systém prešiel poriadnou revíziou. Vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy s maximálkou 210 km/h. A navyše, šetrí aj vašu peňaženku. Keď nepotrebujete výkon, funguje len na 4 valce.

Zdroj: Aznom Palladium
Zdroj: Aznom Palladium

Zavesenie kolies je tiež fascinujúce. V prvom rade môžete obdivovať brzdy Brembo, ale aj odpruženie. Tlmiče aj pružiny boli vyrobené na mieru pre Aznom. Hmm… radosť zháňať náhradné diely.

Ale povedzme si narovinu, ak na toto auto budete mať, asi vás cena náhradných dielov trápiť nebude. Teraz by sme mali napísať, koľko tento skvost bude stáť. Ale my to nevieme. Môžeme však povedať, že si ho zaiste nekúpite. V prvom rade, vyrobia ich iba 10 kusov, a teda cena bude určite vysoká. No a v druhom rade, auto nebude ani ponúkané v Európe. Keď si pozriete objem motora a výkon, môžete dvakrát hádať, prečo 🙂