624 koní, V8 a poriadny bodykit, to je Maserati Levante Esteso od Novitecu

1143
Maserati Levante Esteso
Zdroj: Novitec

Nedávne udalosti svedčia o tom, že Ferrari z duše nenávidí SUV, a ani žiadne také auto nemá v pláne najbližších pár rokov vyrobiť. Našťastie spolupráca s Maserati bola uzavretá v dobrom duchu a stále plodí chutné ovocie. SUV Levante Trofeo je poháňané práve osemvalcom z dielní Maranellského koňa.

Maserati Levante Esteso
Zdroj: Novitec
Zdroj: Novitec

Rekondícia pre V8 ale aj V6 a diesel

Úpravca Novitec sa s 3,8-litrovou V8 ešte trochu pohral, po rekondičnom tréningu z motora vytiahli ďalších 44 koní a 90 Nm. Jednoduchá matematika prezrádza výsledné čísla, 624 koní (459 kW) a 820 Nm. S takýmto výkonom a pohonom všetkých kolies Levante zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Takisto sa zvýšila maximálna rýchlosť talianskeho SUV, teraz sa dokáže rozbehnúť až na 309 kilometrov za hodinu. Novitec však neponúka úpravu len pre vrcholnú verziu Trofeo, osobný tréning pripravil aj pre slabšiu benzínovú motorizáciu s V6 ale i diesel.

Maserati Levante Esteso
Zdroj: Novitec
Zdroj: Novitec

Esteso V2

V čom sa ale výrazne odlišuje upravené Levante od Novitecu, je exteriér. SUV-čku narástli poriadne svaly (bodykit). So širokými lemami blatníkov bolo auto rozšírené o 10 centimetrov vpredu a 12 cm pri zadných kolesách. Do šírky teda narástlo na 2,09 metra. Rozšírenie je značné od predného nárazníka, cez spomínané blatníky a prahy dvier až po zadok. Celkovo sa teda skladá z ôsmych častí, pričom niektoré diely môžu byť z uhlíkových vlákien, ako napríklad zadný spojler alebo vydutie na prednej kapote.

Maserati Levante Esteso
Zdroj: Novitec
Zdroj: Novitec

Všetko sa zväčšovalo a zvyšovalo, okrem podvozku. Ten išiel o 25 milimetrov k zemi. Agresívnejším postojom sa o niečo zlepšili jazdné vlastnosti. Ešte že Levante využíva vzduchové pruženie, vďaka nemu neutrpel komfort žiadnu ujmu. A zvláda aj 22-palcové kolesá Esteso s exkluzívnym dizajnom hviezdice. Rovnako sa nazýva bodykit – Esteso V2. No vlastne, to už nie je žiadne Trofeo, ale Levante Esteso. K dispozícií sú i úpravy interiéru podľa aktuálnej ponuky úpravcu pre tento model.

NEPREHLIADNITE: