Značka MG bude oslavovať, autá vyrábajú už 100 rokov!

543

Automobilka MG Motor bola oficiálne založená v roku 1924 a dnes sa už môže pochváliť bohatým dedičstvom. Korene pôvodne britského výrobcu sú zakorenené v ich prvom projekte – v superšportovom vozidle MG 14/28, ktoré vytvoril Cecil Kimber. Súčasné smerovanie značky sa posunulo smerom k predstave udržateľnej a dostupnej mobility pre všetkých.

 

Odhodlanie vedenia MG Motor je, podľa ich vlastných slov, demokratizovať mobilitu. Čo to znamená v praxi? Slušnú ponuku modelov, cenovú dostupnosť a tiež veľkorysú záruku 7 rokov/150 000 km na všetky autá v ponuke.

Zdroj: Rasťo Bujna
Zdroj: Rasťo Bujna

Oslava na festivale rýchlosti 

Značka MG chce byť hlavnou hviezdou expozície Central Feature na festivale Goodwood Festival of Speed 2024 v južnom Sussexe na pobreží Anglicka. Toto podujatie považujú za ideálnu príležitosť na oslavu storočnice –  na domácom trhu, kde sa príbeh značky MG začal.

Ďalšou zaujímavosťou je, že očakávaný roadster Cyberster EV bude hlavným predstaviteľom každoročného sochárskeho diela Gerryho Judaha, pričom MG sa po prvýkrát postaví do centra pozornosti pred domom Goodwood House.

Viacero modelov od britsko-čínskej značky sa už objavilo aj v našej redakčnej garáži. Testovali sme modely HS, ZS aj MG4. Ak ste ich ešte nevideli, smelo do toho!