Zákaz parkovania na chodníku od 1. marca! Odklad sa nekoná… aspoň zatiaľ

3818
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Od prvého marca platí celoštátny zákaz parkovania na chodníkoch. Neradi nosíme zlé správy, ale kolaps dopravy jednoducho príde.


Okolo novej legislatívy upravujúcej parkovanie na chodníkoch sa v poslednom období strhla poriadna diskusia. Zákon, ktorý má prísť do platnosti 1. marca 2022, zakazuje parkovanie na chodníkoch úplne. A to i v prípade, ak necháte 1,5 metra voľného priestoru. Jedinou výnimkou budú parkovacie miesta presne vyznačené na chodníkoch.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Médiá v prvej polovici ferbuára informovali o odklade platnosti tohto zákona na rok 2024. Samosprávy sa totiž na novú úpravu jednoducho nestíhajú pripraviť. I keď na chvíľu to vyzeralo, že situácia sa upokojí a času na vyriešenie nedostatku parkovacích miest bude viac, prichádza ďalšia rana. Odklad sa nestihne schváliť včas. Informujú o tom Bratislavské noviny.

Zdroj: Dávid Dejvo Schun
Zdroj: Dávid Dejvo Schun

Podľa Bratislavských novín prešla novela zákona o cestnej premávke prvým čítaním. Legislatívne procesy však potrebujú svoj čas a novela do 1. marca jednoducho prijatá nebude. Najskorší možný termín rokovania o tomto zákone bude 15. marca, potom ho musí schváliť Prezidentka a následne sa zverejní v Zbierke zákonov SR. Je tak jasné, že prísna parkovacia legislatíva zakazujúca parkovanie na chodníkoch bude platiť najmenej mesiac.

Zdroj: Unsplash
Zdroj: Unsplash

Len pripomíname, že počas platnosti zákazu parkovania na chodníkoch má mestská polícia plnú právomoc pokutovať vodičov, ktorí porušujú nariadenia. Budete tak mať štyri možnosti. Po A, prenajať si miesto. Po B, parkovať kilometre od bydliska. Po C, stále pri sebe nosiť 50 eur na prípadnú pokutu. Po D, dúfať, že polícii dôjdu papuče skôr, ako sa dostane práve k vášmu autu. Toto bol, samozrejme, vtip. Ale pripraviť sa musíme na ťažké časy. Dúfajme, že len prechodne.

 

Mrkni naše nové video: