Volkswagen zakázal manažérom jazdiť v Porsche. To ako prečo?!

312

Hovorca koncernu Volkswagen Group nedávno oznámil svetu, že značka Volkswagen novým nariadením zakázala vrcholovým manažérom používať na služobných cestách akékoľvek autá značky Porsche. Od začiatku tohto roka si už manažéri ani nemôžu objednať Porsche ako služobné vozidlo. 

Zákaz sa týka približne 200 zamestnancov, všetko sú to vrcholoví manažéri – nižšie pozície si Porsche nemohli vypýtať ani doteraz. Toto opatrenie je súčasťou šetriaceho programu, ktorý nemecká automobilka nedávno zaviedla.

Šetriaci plán má za úlohu znížiť personálne náklady v administratíve spoločnosti aspoň o 20 percent. Úspory sa majú ďalej týkať aj oblastí fixných a materiálových nákladov. Výsledkom však nemá byť iba jednoduchá úspora, ale tiež výrazne vyšší zisk.

Money, money, money

Zisk automobilky Porsche, ktorá už dlhodobo patrí pod krídla koncernu Volkswagen, by sa mal v tomto roku zvýšiť o štyri miliardy eur, do roku 2026 by to malo byť dokonca spolu až 10 miliárd eur. 

Zaujímavé pritom je, že hovorca koncernu neuviedol, koľko tisícok (či dokonca miliónov?) eur celá spoločnosť ušetrí tým, že svojim najvyššie postaveným zamestnancom odoprie jeden z pracovných benefitov – každodennú možnosť jazdy na Porsche.