Volkswagen Touareg: Tretiu generáciu spoznáme už o pár dní!

101

Volkswagen označuje pripravovaný Touareg za novú vlajkovú loď značky, ktorá zaujme nielen výrazným dizajnom, ale aj inovatívnou technikou a jazdnou dynamikou.

Volkswagen poodhalil nastávajúcu tretiu generáciu vlajkového SUV – Touareg. Podobne ako v prípade modelu Arteon, automobilka zverejnila dizajnovú skicu vozidla z profilu. Obrázok naznačuje, že produkčná verzia nadviaže na koncept T-Prime, odhalený na autosalóne v Pekingu. Koniec koncov do Pekingu sa vráti aj produkčná verzia, ktorú Volkswagen predstaví 23. marca.

Inovatívna technika

Vodiči sa môžu tešiť na rad vyspelých prvkov. Azda najväčším tromfom bude sľúbený Innovision cockpit, teda jeden z najväčších digitálnych panelov vo svojej triede. Okrem toho sa môžeme tešiť na vzduchové odpruženie, systém stabilizácie náklonu karosérie, riadenie zadných kolies a poteší aj internetové pripojenie v kabíne. Volkswagen tiež avizoval použitie 48V elektrickej siete.

Kľúčový model

Touareg patrí v novodobej histórii Volkswagenu ku kľúčovým modelom, čomu napomáha aj rýchlo sa rozvíjajúci segment SUV modelov. Automobilka počíta s nasadením modelu Touareg aj mimo starého kontinentu, napríklad v Číne, kde sa do roku 2023 očakáva zdvojnásobenie predaja áut tejto kategórie. Výroba novej generácie modelu Touareg bude prebiehať aj naďalej vo výrobnom závode Volkswagen Slovakia v Bratislave.