Volkswagen predstavil svoje najmenšie SUV. Privítajte T-Roc

Hravé SUV T-Roc ponúkne svieži dizajn a široké možnosti personalizácie.

2570

Nemecká automobilka Volkswagen dnes v Miláne odhalila najmenšieho zástupcu SUV automobilky – model T-Roc. Novinka je súčasťou veľkej „T“ SUV ofenzívy značky Volkswagen.

Model je postavený na modulárnej MQB platforme. T-Roc je dlhý 4234 milimetrov, 2603 milimetrov široký a výška dosahuje 1573 milimetrov. Rázvor kolies je dlhý 2603 milimetrov. Batožinový priestor disponuje objemom 445 litrov a dvojité dno.

Hoci sa pred premiérov o modeli T-Roc hovorilo ako o zdvihnutom modeli Polo, opak je pravdou. Model T-Roc nielenže pôsobí, ale papierovo aj je väčším vozidlom. Titul úplne najmenšieho crossovera značky tak možno už budúci rok prevezme model T-Cross.

Svieži dizajn

Dizajn modelu T-Roc pôsobí skutočne sviežim a jedinečným dojmom, čo v prípade inak konzervatívneho Volkswagenu prekvapí. V niektorých detailoch môže T-Roc pripomínať koncernového súrodenca Q2. Dizajnéri pri navrhovaní vsadili na ostro orezané krivky, čo môže občas pôsobiť až príliš jednoducho, no vďaka možnostiam personalizácie, ktoré T-Roc ponúka vás dizajn ani po čase neomrzí. Budúci majitelia si budú môcť nakombinovať farbu strechy s ostatkom karosérie presne podľa svojej chuti.

Štýlový interiér

V interiéri zvíťazil štýl nad praktickosťou. Svedčí o tom farebné predvedenie. Z nášho pohľadu však zamrzia nezakryté lakované časti konštrukcie dverí a palubná doska z tvrdého plastu. Výbava vozidla je v celku slušná. Uprostred palubnej dosky nájdeme 8-palcový displej infotainment systému a objednať možno aj novú generáciu Active Info Display.

Šestica motorov

Čo sa týka pohonných jednotiek T-Roc dostane tri naftové a tri benzínové jednotky. K dispozícii budú tri výkonnostné varianty 85 kW/115 k, 110 kW/150 k a 140 kW/190k. Pre verzie od 150 koní bude v ponuke už aj automat DSG a pohon 4×4.

Regulovať možno aj tuhosť odpruženia a nové je tiež progresívne riadenie z modelu Golf GTI. O bezpečnosť sa postará celý rad asistenčných systémov, vrátane funkcie pre rozpoznanie chodcov.

Novinka vstúpi na trh už koncom tohto roka, na oficiálny cenník si však ešte musíme počkať.