Volkswagen pracuje na Arteone VR6 Turbo s výkonom až 400 koní!

981

Šesťvalcová verzia s prívlastkom R posunie Arteon o level vyššie, a podľa vyhlásenia automobilky ju nezahanbí ani Porsche Panamera.

Vlajková loď. Pojem, ktorý v motoristických kruhoch zväčša označuje vrcholný model. Teda to najinovatívnejšie, najvyspelejšie, najvýkonnejšie a častokrát aj najdrahšie vozidlo aké vie automobilka práve ponúknuť. Keď si vezmeme ako príklad vlajkovú loď Volkswagenu, nedávno predstavený Arteon vychádzajúci z modelu Passat, je hneď niekoľko atribútov splnených. Atreon nielenže vyzerá úžasne, ale vo výbave nájdeme aj unikátne prvky ako magnetoreologické tlmiče. Po stránke pohonných jednotiek, v porovnaní s Passatom, však žiadne rozdiely nenájdeme, no to by sa mohlo už čoskoro zmeniť.

3.0 VR6 Turbo

V súčasnosti je najsilnejšou pohonnou jednotkou v modeli Arteon dvojliter TSI s výkonom 206 kW (280 koní), ktorý spolupracuje s automatickou prevodovkou DSG a pohonom 4×4. Klamali by sme, ak by sme tvrdili že tých 280 koní nestačí, no chýba tam tá prestíž a do istej miery aj pocit výnimočnosti. Prednedávnom sa však na serveri carthrottle.com objavila informácia, že Volkswagen potichu pracuje na Arteone 3.0 VR6 Turbo. Dnes sú však informácie už trošku jasnejšie.

Počas prezentácie nového Volkswagenu Polo GTI sa hovorca automobilky Martin Hube vyjadril, že prototyp modelu Arteon s výkonom približne 400 koní skutočne existuje a nezahanbí ho ani Porsche Panamera. Napriek nedostatku informácií sa dá predpokladať, že aj tento motor bude spolupracovať s dvojspojkou DSG a pohonom 4×4.

V konkurenčnom boji by sa Arteon R postavil proti Kii Stinger 3.3 T-GDI AWD (270 kW), koncernovému súrodencovi Audi S5 Sportback (260 kW) a už spomínanej Panamere (v základnej verzii s výkonom 243 kW). Kedy a či vôbec Arteon dostane túto motorizáciu zatiaľ automobilka nekomentovala. Veľký otáznik vysí aj nad cenou vozidla v tejto konfigurácii.