Volkswagen oficiálne odhalil svoju novú vlajkovú loď – štvordverové kupé Arteon

910

Nemecká automobilka dnes kompletne odhalila podobu a techniku svojej novej vlajkovej lode Arteon. Tá nahradí v súčasnosti ponúkaný model Passat CC, ktorý v súčasnosti patrí k tomu najlepšiemu čo vám Volkswagen ponúka. Štvoro dverí, bezrámové okná, nízka línia strechy pripomínajúca kupé. Skrátka takto môžeme popísať ľudovejší Mercedes-Benz CLS z Wolfsburgu. Už zajtra sa však v Ženeve predstaví úplne nová generácia tohto zaujímavého modelu, už však s modelovým označením Arteon.

Tlačová konferencia automobilky je naplánovaná na zajtrajšok, konkrétne sa tak stane o 10:15. Čo sa týka podoby a použitej techniky všetky informácie sme sa dozvedeli už dnes.

Model Arteon stojí na modulárnej platforme MQB, podobne ako Passat. Čo sa týka rozmerov, celková dĺžka dosiahne 4 862 milimetrov, vozidlo bude 1 817 milimetrov široké a 1 427 milimetrov vysoké. Arteon bude postavený na rázvore s dĺžkou 2 841 milimetrov. To je o 5 centimetrov viac, ako ponúka súčasný Passat. Nový Arteon má poskytnúť miesto až pre päť osôb, prostredné miesto v zadnom radu bude však skôr núdzové.

V interiéri nájdeme prístrojovú dosku vychádzajúcu z modelu Passat. Chýbať nebudú dlhé horizontálne výduchy klimatizácie, analógové hodiny uprostred alebo digitálny prístrojový štít. Nezmenený ostáva aj stredový panel a ovládanie dvojzónovej klimatizácie. Azda najväčšou zaujímavosťou je 9,2 palcový dotykový displej infotainmentu, ktorú podporuje ovládanie gestami. Za malú nevýhodu môžeme označiť prítomnosť softvérových tlačidiel v ľavej časti.

Pod kapotou novej vlajkovej lode Volkswagenu sa objaví šesť pohonných jednotiek – tri zážihové a tri vznetové.

Základom benzínovej ponuky sa stane úplne nová jedna-päťka TSI s výkonom 110 kW, ktorú bude možné kombinovať okrem automatickej prevodovky aj so šesťstupňovým manuálom. Prostredný benzínový dvojliter ponúkne 140 kW a sedemstupňový automat DSG a vrcholom ponuky sa stane jednotka 2.0 TSI s výkonom až 206 kW, opäť v kombinácii so sedemstupňovým automatom DSG a pohonom 4×4.

Z ponuky dieselových agregátov budú mať všetky objem dva litre. Výkonovo najslabšie prevedenie ponúkne 110 kW, ktoré bude k dispozícii aj s manuálnou a automatickou prevodovkou, silnejší 140 kilowattový variant bude k dispozícii už aj s pohonom 4×4 a vrcholné biturbo so 176 kW bude párované výhradne s prevodovkou DSG a pohonom 4Motion.

Nový Arteon dorazí k prvým zákazníkom už v júni tohto roka. O cenách vás budeme informovať.

Hoci je svetová premiéra nového Volkswagenu Arteon naplánovaná až na zajtra, kompletnú podobu novej vlajkovej lode si môžeme pozrieť už dnes.