Autosalón FRANKFURT 2017 | Volkswagen odhalil koncept elektrického SUV I.D. Crozz II

Volkswagen odhalil ďalšieho člena pripravovanej rodiny elektromobilov s označením I.D. Produkčnej verzie by sme sa mohli dočkať už v roku 2020.

465
ID_cross_II

Koncept I.D. Crozz nám Volkswagen ukázal už začiatkom tohto roka na autosalóne v Šanghaji. Teraz však prichádza druhá „vylepšená“ verzia elektrického crossovera.

Už na prvý pohľad koncept Crozz II zaujme štýlovou červenou metalízou Hibiscus Red. Tú efektne dopĺňajú LED svetlomety a štýlové 21-palcové disky kolies. Najpodstatnejšou zmenou oproti pôvodnému konceptu je prepracovaná, reprezentatívnejšie tvarovaná predná maska. Aj boky vozidla a zadná časť dostali realistickejšie kontúry.

Zmeny pokračujú aj po nahliadnutí do kabíny. V interiéri dizajnéri nainštalovali päť inteligentných svetiel, ktoré sa nachádzajú v paneloch dverí, ako aj priamo pred vodičom. Svetlá slúžia ako vizuálny prvok novej koncepcie hlasovej kontroly. Ak vozidlu hrozí potencionálna zrážka, svetlá sa rozblikajú na červeno. Nová hlasová koncepcia podporuje aj otváranie a zatváranie dverí hlasovými gestami a množstvo ďalších funkcií.

Okrem toho bola kabína vybavená ambientným osvetlením okolia a 10,2-palcovým displejom infotainmentu. Medzi novinky môžeme zaradiť aj 5,8-palcový aktívny informačný displej, digitálne spätné zrkadlo, čalúnenie Alcantara aj pokročilí systém klimatiácie CleanAir.

Dojazd až 500 km

Výkon konceptu zabezpečuje dvojica elektromotorov, ktoré spolu dodávajú výkon až 301 koní (225 kW). To umožňuje brázdiť cesty rýchlosťou do 180 km/h a prekonať vzdialenosť až 500 km na jedno nabitie. Po vyčerpaní kapacity akumulátora sa vodič môže pripojiť na rýchlonabíjačku, ktorá vozidlu vráti 80% energie za približne 30 minút. Samozrejmosťou je aj pohon všetkých štyroch kolies najnovšej generácie.

Plne autonómne riadenie

Koncept I.D. Crozz II bol predstavený ako high-tech crossover, ktorý je vybavený plne autonómnym systémom riadenia. Ten k práci využíva štyri laserové snímače na streche, ultrazvukové aj radarové senzory. Snímače spolupracujú aj s kamerovým systémom vozidla.