Volkswagen má toho dosť! Akcie Greenpeace poženie na súd

1575
Zdroj: Facebook

Volkswagenu pretiekol pohár trpezlivosti. Neustále zásahy Greenpeace sú už cez čiaru. Plánuje poslať aktivistov za mreže.

Je to síce Greenpeace, ale so slovíčkom peace (teda mier) nemá nič spoločné. Útoky ekoaktivistov na spoločnosť Volkswagen sú už príliš. Za posledné dva mesiace automobilke napáchali množstvo škôd. Už podala žalobu, informuje nemecký portál Heise Autos.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Určite si pamätáte na kauzu z konca mája, v rámci ktorej sa aktivisti vlámali do parkoviska spoločnosti a z odomkutných áut pripravených na nalodenie ukradli stovky kľúčov. Tie sa krátko nato objavili na ľadovci Zugspitze. Greenpeace chcel poukázať na príliš pomalý prechod od ropy k alternatívnym zdrojom pohonu, teraz aktivisti čelia obvineniu z porušenia domovej slobody a krádeži.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Tento výstrelok však nebol jediný. Asi týždeň po tejto udalosti sa demonštranti vlámali do priestorov elektrárne, ktorá patrí k základni Volkswagenu vo Wolfsburgu. Túto niekoľko hodín blokovali a musela ich rozpustiť až polícia.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Vrcholom ľadovca bolo “núdzové” pristátie aktivistu na trávniku EURO 2020 v zápase Nemecka proti Francúzsku pred pár dňami. Volkswagen je totiž sponzorom majstrovstiev. Sponzorstvo však spája s elektrickým modelom ID.4, takže aktivisti sa trochu prepočítali. Navyše, pilot pri svojom proteste zranil dvoch ľudí.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook