Volkswagen Golf GTI Clubsport: Premiéra na Nürburgringu!

685

Na jednom z najväčších motoršportových podujatí v Nemecku sa už stihol udiať dôležitý moment – v rámci 24 hodinových pretekov na Nürburgringu bol predstavený nový Golf GTI Clubsport. Športová verzia klasického modelu vyniká ostrým dizajnom, prepracovaným interiérom, pôsobivým výkonom a špičkovým podvozkom. 

Nový Golf GTI Clubsport bol odhalený na Ring Boulevard, na legendárnom okruhu pred nadšeným davom fanúšikov. Tí boli prví, ktorí mali možnosť naživo vidieť horúcu novinku. Všimnúť si môžete, že po prvýkrát má tento model osvetlené logo VW v prednej časti. 

Nový volant aj infotainment 

Nové sú tiež 19-palcové zliatinové disky Queenstown, ktoré svojím dizajnom piatich oválnych polkruhov pripomínajú klasické disky Detroit – navrhnuté pre piatu generáciu Golfu GTI.

Viacero funkcií a systémov môže teraz vodič ovládať prostredníctvom novo vyvinutého multifunkčného športového volantu a vylepšeného multimediálneho systému. Podľa slov výrobcu je systém intuitívny a umožňuje vodičovi sústrediť sa na jazdu.

Za príplatok až 267 km/h

Nový Golf GTI Clubsport je pôsobivý nielen zvonku, ale poklad ukrýva aj pod kapotou. Benzínový turbomotor s interným označením EA888 LK3 evo4 totiž disponuje výkonom 221 kW (300 k) a poskytuje krútiaci moment 400 Nm. Motor spolupracuje výlučne so 7-stupňovým automatom DSG.

Z nuly na stovku auto zrýchli za 5,6 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Ak by vám to nestačilo, môžete si priplatiť balík Race a v takom prípade bude maximálna rýchlosť až 267 km/h.