VIDEO: Volkswagen Touareg sa čoskoro dočká nástupcu! Pripomeňme si jeho históriu

1422

Vlajkové SUV značky Volkswagen, model Touareg, čoskoro dostane nástupcu. Ešte pred premiérou v Pekingu nám automobilka pripomína históriu tohto modelu v novom videu.

Automobilka Volkswagen na svojom YouTube kanáli zverejnila video, v ktorom oslavuje úspechy dvoch generácií modelu Touareg. Prémiové SUV bolo odhalené v roku 2002 a k dnešnému dňu automobilka predala viac než milión exemplárov. Model Touareg už od prvej generácie vsádzal na výkonné motory, prvotriedne spracovanie a konzervatívny dizajn. Na rovnaké hodnoty nadviazala aj druhá generácia a nevyhne sa im ani tretia, ktorú Volkswagen už 23. marca prestaví v Pekingu.

Podľa zatiaľ dostupných informácií bude nový Touareg rozmerovo o niečo väčší, no vďaka koncernovej platforme MLB Evo o 10 kilogramov ľahší. Po stránke dizajnu nadviaže trojka na predchádzajúce generácie. Na čo sa však môžeme tešiť sú najmodernejšie technologické vychytávky vlajkových modelov Volkswagenu. Chýbať nebude digitálny prístrojový štít či veľký dotykový displej infotainmentu. Samozrejmosťou bude aj ponuka najrôznejších asistenčných systémov.

Model Touareg bude aj naďalej exkluzívne vyrábaný pre celý svet v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia.