VIDEO: Vedeli ste, že crash-testy áut z plastelíny sú prekvapivo uspokojujúce?

1954
Zdroj: YouTube

„Svet je ohromné miesto kam sa narodiť“ rapujú Modré Hory v jednom z ich posledných trackov. A skutočne, videá ako tie z ruského kanálu Handmade ma každý deň utvrdzujú v tom, že som skutočne ešte nevidel všetko. 

Pod nevinným názvom „Handmade“ sa skrýva ekluzívne sadistický kanál. Autor videí má totiž neuveriteľnú trpezlivosť a zmysel pre detail, ktorý sa rozhodol využiť absolútne prospešne pre fungovanie spoločnosti: Z plastelíny modeluje detailné makety automobilov, ktoré potom roztrieska o rôzne prekážky.

Ten človek je magor a zároveň si za tento nápad zalúži keksíček. Ruku na srdce: ide víkend a vy si chcete pozrieť niečo podozrivo uspokojujúce, čo ste ešte v živote nevideli. Je pritom zaujímavé, že sa modely vyrobené z tvrdej modelárskej plastelíny deformujú takmer presne tak, ako v realite skutočné autá. Veď aha:

Ale tu to ešte vôbec nekončí. Chalan si je dokonale vedomý, že menšie meradlo a celkom realistické deformovanie znamená jediné: dokonalú simuláciu toho, ako by to vyzeralo, keby vaše auto prešiel gigantický bicykel:

Je toho skrátka viac ako dosť a všetky videá kombinujú úžasný zmysel pre detail a následnú deštrukciu. Pripomína mi to moje detstvo, keď som niečo podobné stváral z Lega, no vtedy boli kamery so spomaleným záberom ešte veľké sci-fi. No nič. Závidím.

NEPREHLIADNITE: