VIDEO: Tesla Model S Plaid dostala súpera z vlastných radov

619

V tomto dueli môžete vidieť porovnanie Tesly Modelu S Plaid s jej väčším a o takmer 300 kilogramov ťažším súrodencom Teslou Model X Plaid. 

Technické údaje napovedajú v prospech Modelu S, rozdiel medzi zrýchlením z 0 na 60 míľ za hodinu (96 km/h) je až pol sekundy. Ako dopadne Model X v reálnom, nie papierovom súboji?

Päť zrýchlení

Vo videu môžeme vidieť päť porovnaní zrýchlenia, tri z miesta, dve z nízkej rýchlosti. Pri prvom pokuseodštartuje Model X o niečo skôr,S-komá ale dostatok síl, aby si vybojovalo prvenstvo. Štart druhého pokusu je veľmi vyrovnaný a Model S sa prakticky ihneď dostáva do popredia. Tretí pokus z miesta je veľmi porovnateľný s tým druhým, čo znamená, že Model S suverénne obhájil svoje prvenstvo.

Žiadne priepastné rozdiely

Pri porovnaniach s letmým štartom mňa osobne prekvapilo nie ani tak brutálne zrýchlenie týchto vyše 1000 koňových beštií, ale skutočnosť, že autá bojujú o prenos tohto obrovského výkonu na suchú vozovku. Pri oboch pokusoch s letmým štartom môžeme tento boj o “grip” počuť vďaka zakvíleniu pneumatík. Výsledky letmých štartov sú ale veľmi podobné tým z miesta.

Záverom môžeme konštatovať, že sa žiadna bratovražda nekoná. Tesla Model S Plaid vyhrala päť z piatich závodov a ostáva tak najrýchlejšou momentálne predávanou Teslou.

 

 

Mrkni naše nové video: