VIDEO: Takto to vyzerá, keď vzbĺkne v 240 km/h brzdová kvapalina v Audi RS3

19492

Audi RS3 je veľmi potentné auto ako v minulej, tak aj v novej generácii, ktorá aj v sériovej úprave láme rekordy. Trocha inú dimenziu však otvára tunerský svet, v ktorom je vytláčanie stoviek koní z koncernových motorov pre niekoho bežná rutina.

Pretiahnuť strunu sa však dá len raz, o čom sa presvedčili aj ľudia z YouTube kanála 1320 Video.

Daň za rýchlosť

Celá sranda sa začína v čase 4:20 a odhaľuje, že s nadopovaným päťvalcom od Audi – aký by ste napríklad našli aj v špeciálnej edícii Cupry Formentor, VZ5 – síce dokážete zdrhnúť McLarenu 720 S, ale ak si nedáte bacha, tak vás technika môže poriadne sklamať. A to celkom dramaticky.

VIDEO: Tento Nissan vošiel na otvárajúci sa most. Vždy ste chceli vidieť, ako to dopadne

Nielen perfekcia totiž vzniká v detailoch, to isté platí aj o katastrofách. A príčina tejto je celkom na zamyslenie. Likvidačný požiar totiž nevznikol odpálením turba či presakujúcim olejovým systémom, tu išlo o niečo prozaickejšie, brzdovú sústavu.

Ako totiž na konci videa prezrádza jeho autor, za požiar mohla poškodená rýchlospojka na brzdovej hadičke, ktorá sa roztopila pôsobením vysokej teploty z preťažovaného motora. Následne začala horieť brzdová kvapalina (teploty jej vzplanutia sú naozaj vysoké, okolo 400 stupňov Celzia, preto pravdepodobne zasiahla turbodúchadlo) a zvyšok… si už viete pozrieť aj sami.