VIDEO: Mercedes G-klasse | Crashtest vs. zhodenie z vrtuľníka!

3886
Zdroj: Youtube

Mercedes-AMG G 63 je pre mnohých vysnívaným autom. Rusko je však také veľké, že sa v ňom našiel jeden občan, ktorého vlastníctvo tejto terénnej strely dohnalo k zúfalému riešeniu.

Igor Moroz je ruský vlogger, ktorý si pre vlastné potešenie (a možno aj potreby?) zaobstaral Mercedes-AMG G 63. Počnúc týmto dňom však prestal pokojne spávať. Toto auto sa – podľa jeho slov – zdržovalo častejšie v servise ako na ceste. A preto sa v jedno ráno rozhodol nadobro skoncovať s týmto trápením. Rus okrem toho obviňuje predajcu, že sa k problémom staval chrbtom a že údajne odmietal niektoré závady opraviť v rámci záruky.

Osudový deň

A tak sa Moroz rozhodol s G-éčkom nadobro skoncovať. Prenajal si helikoptéru, pod ňu zavesil svoj mercedes a keď vrtuľník s nákladom vystúpal do výšky 300 metrov, nechal auto zhodiť na zem. Výsledok dopadu asi popisovať nemusíme, pozrite si ho tu ?

Crashtest ako slabá káva

Ale naozaj, keď si po tejto deštrukcii pozriete video oficiálneho crashtestu nového G-čka, príde vám to ako slabá káva oproti adrenalínovej injekcii, ktorú ste si práve pozreli na videu. Ono, samozrejme, uvedené dva typy “poškodenia” nemá vôbec zmysel porovnávať. Viacmenej len pre istotu uvádzam, že Mercedes-AMG G 63 nie je z kartónu, akoby sa mohlo zdať. V crashtestoch sa mu naopak, darilo na výbornú. Veď posúďte sami. ?

Myslím si, že malý potlesk ešte nikoho nezabil, aj keď to tak nemusí na prvý pohľad vyzerať.

Image result for gifs omg"

NEPREHLIADNITE: