VIDEO: Len tak mimochodom, nový Hummer EV bude vedieť jazdiť do strany

637

Vyzerá to, že si v GM dali tentoraz celkom pekný brainstorming na tému „keď už ideme robiť prvý elektrický super pick-up, vyťažme z neho maximum ako z ropy na Blízkom východe“. Pravdepodobne preto teraz dostávame pôvabný teasing toho, ako nový Hummer jazdí bokom.

Nemyslíme tým driftovanie ani niečo podobné, nový Hummer má totiž za ušami aj jeden nový jazdný režim, ktorý automobilka nazýva „Crab Mode“.

Ako už napovedá názov (a krátke, 32 sekundové video), Crabwalk Mode využíva výhodu plynúcu z nezávislejšieho zavesenia kolies pri elektromobiloch. Výsledkom konštruktérskeho snaženia je zadná náprava, ktorá sa nenatáča do zákrut tak, že to voľným okom skoro ani nespozorujete. Namiesto toho sa vie poriadne nakloniť a pomôcť tak Hummeru dostať sa aj z komplikovaného terénu.

Jasné, zatáčanie všetkými štyrmi kolesami nie je úplnou novinkou, ale v tejto podobe a forme sme túto fičuru ešte nevideli. Zatiaľ je to síce len animácia (na pohybu piesku a kolies sú vidieť mierne nedokonalosti), no na realitu sa tešíme už teraz!

NEPREHLIADNITE: