VIDEO: Hybridný Range Rover Sport zdolal tísicku schodov až k Nebeskej bráne

145

Range Rover sa náročných podmienok nezľakne ani v hybridnom prevedení. Takto zdolal 999 schodov k slávnej čínskej Nebeskej bráne na hore Tianmen.

Land Rover odjakživa svojím zákazníkom ponúkal vozidlá prispôsobené náročným podmienkam. Či už je reč o off-road modeli Defender, alebo o luxusnejšom rade Range Rover. Hoci by sme si pri stále väčšom a väčšom pretlaku SUV modelov mohli myslieť, že tieto vozilá postupne „mäknú“ a boja sa aj vyššieho obrubníku, opak je pravdou. Najnovšie nás o tom presviedča video s názvom Dragon Challlenge. V hlavnej úlohe plug-in hybridný Range Rover Sport P400e, ktorý vyšiel až na vrch čínskej Nebeskej brány na hore Tianmen.

S hybridom až do neba

Pokiaľ sa chcete k Nebeskej bráne dostať bežným spôsobom musíte absolvovať rovných 999 schodov, ktoré v najprudšom mieste dosahujú sklon 45 stupňov. S týmto výstupom môžu mať problém aj niektorý turisti, nehovoriach o ceste autom. Automobilka si pre túto náročnú úlohu vybrala už spomínaný Range Rover Sport P400e s výkonom 297 kW kombinujúci elektromotor s dvojlitrovou jednotkou.

Najväčšia výzva v živote

Za volant sa posadil čínsky jazdec Ho-Pin Tung, ktorú má na konte účasť vo viacerých prestížnych pretekoch. „Zažil som Formulu E, Formulu 1 a vyhral som dvadsaťštyrihodinovku v Le Mans, ale toto bola bez pochyby jedna z najnáročnejších skúšok, akej som čelil,“ prehlásil Ho-Pin Tung. O nezpečenstve, ktorému Ho-Pin čelil svedčí aj fakt, že ak by vozidlo čo i len na sekundu stratilo trakciu, zastavilo by sa až úplne dole v údolí.

Samotný výstup po schodoch k Nebeskej bráne nasledoval až po zbesilej jazde cez 99 zákrut, ktoré uvidíte na videu. Celkovo môžeme povedať, že Dragon Challenge preskúšala všetky jazdné vlastnosti vozidla.