VIDEO: Géčko ako tank? Mercedes EQG sa vie otočiť na mieste aj bez pásov

1603

EQG má byť elektrickým Géčkom, to je z jeho názvu pravdepodobne celkom pochopiteľné. Rovnako pochopiteľné je aj to, že v konkurencii v podobe elektrického Hummeru, Tesly Cybertruck (ak vôbec niekedy bude) a iných hráčov, bude musieť mať nejakú “frajerinku”. Nech sa páči, predstavujeme “Tank Turn”!


Skupina Mercedes mala minulý týždeň pomerne obsažnú konferenciu, z ktorej niekoľko správ obletelo svet. Napríklad tá, že sa chystá Maybach SL, alebo že z terajších siedmich kompaktných modelových radov sa ponuka zredukuje na štyri, keďže z toho číha lepší profit.

Pre niekoho sú to prelomové správy, smutnejšou realitou dnešných dní je však zdražovanie, preto stratégia “ponúkneme viac za viac” namiesto “ponúkneme väčší výber za menej” vyzerá ako veľmi logický krok. Minimálne ak ste veľká spoločnosť, ktorá chce zostať nažive a v pluse. Pre nás je však nemenej podstatná takáto frajerinka s modelom EQG, ktorú sme na konferencii stihli zachytiť spolu s ambíciami do ďalších rokov.

Mercedes-AMG GT s ksichtom Géčka je dôkaz, že vkus si za peniaze nekúpiš

Toto video len potvrdzuje, že nové Géčko bude vybavené štyrmi elektromotormi, z čoho každý bude poháňať jedno koleso. To umožňuje napríklad aj tento režim otočenia auta a zároveň neznamená nutnosť použiť systém “steer-by-wire”, čiže elektronické riadenie bez mechanického prepojenia na kolesá, čo je fajn, lebo tá druhá možnosť znie pre skeptické ucho pomerne dystopicky.

Je to tiež ďalšie z pomerne jednoduchých riešení zložitých problémov, ktoré predviedli napríklad aj pri modeli GLS či GLE, ktorý sa vie sám vyhrabať z piesku prakticky len vďaka tomu, že je to kovadlina na vzduchovom podvozku. Môže byť, nie? To uvidíme v roku 2024, keď má EQG prísť na trh.

Mrkni naše nové video: