Mercedes-AMG GT s ksichtom Géčka je dôkaz, že vkus si za peniaze nekúpiš

866

Uff. Fu. Ugh, Ježiši Kriste. Prečo. Povie nám niekto? Asi nie, pretože niekedy aj o tom je vkus slávnych a bohatých – vymyslieť alebo mať niečo, čo nikto iný nemá. Aj za cenu vraždy vkusu, Géčka a jedného exempláru Mercedesu-AMG GT 4-Door. Dámy a páni, predstavujeme vám WILL.I.AMG “The Flip”. Mrzí nás to.

Na druhej strane však musíme povedať, že ak bolo hlavným cieľom tejto stavby Will.i.ama a West Coast Customs pritahnuť na seba čo najviac pozornosti, to sa určite podarilo.

Zdroj: Mercedes-Benz

Za všetkým hľadaj benefíciu

A viete čo? Ono to tak aj skutočne je. Tento nezvyčajný kus auta vznikol na propagáciu limitovanej kolekcie oblečenia a doplnkov známej ako „Bear Witness“ (Vydať svedectvo). Na túto anglickú slovnú hračku naväzuje aj logo s medvedíkom, ktoré je viditeľné na stredových krytoch kolies a prednej časti vozidla.

Zdroj: Mercedes-Benz

Či sa nachádza aj vzadu, to nevieme, keďže Mercedes-Benz žiadne fotografie zadnej časti nevypustil do sveta – možno preto, lebo všetky fotografie sú trocha podozrivé. Všimnite si napríklad začiernený interiér, veľmi neprirodzenú polohu predného sedadla na fotografii s Will.Ii.amom a zaslepené otvory na kapote. Táto vec sa asi (v dobe fotografovania) asi ešte nebola sama schopná pohnúť, ale čo my vieme, že?

Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes však tvrdí, že 4,0-litrový V8 s dvojitým turbodúchadlom zostal nedotknutý. Vo verzii GT 63 má výkon 577 koní a v ostrejšej verzii S úctyhodných 630 koní, pričom nový plug-in hybrid 63 S E Performance vytlačí až 830 koní.

Musíme vás sklamať ešte raz – s konceptom WILL.I.AMG sa nelúčime a ešte budete jeho svedkom, pretože práve ten je hlavnou hviezdou šesťdielneho dokumentu s názvom „DRIVE“, ktorý bude mať premiéru na filmovom festivale v Cannes a samotné auto oslávi svoj verejný debut tento víkend na Veľkej cene Formuly 1 v Miami. Hlavnou myšlienkou tohto nekonvenčného stvorenia je osloviť znevýhodnenú mládež a inšpirovať ju k väčším veciam. Na tento účel pôjde aj časť výťažku z kolekcie Bear Witness Drop 1 – Limited Edition v prospech umelcovej nadácie i.am/Angel Foundation.

Mrkni naše nové video: