VIDEO: Duel Hyundai IONIQ 5 vs. i30 N má víťaza. Bolo to tesné

876

Porovnanie zrýchlenia dvoch výkonných vozidiel značky Hyundai pozná víťaza. Šprintérsky duel elektrického modelu IONIQ 5 a benzínového modelu i30 N Performance, ktorý pripravil slovenský importér značky Hyundai, dopadol v prospech elektrického auta.


Cieľom netradičného duelu bolo zabaviť, ale aj upozorniť na to, že aj civilné, nešportové vozidlá ponúkajú často vysokú mieru dynamiky, ktorú by vodiči mali mať na pamäti pred každým zošliapnutím plynového pedálu.

TEST Hyundai IONIQ5: Obývačka na kolesách

Každý typ pohonu má svoje prednosti

Zábava s dynamickými autami Hyundai a edukácia verejnosti. O to išlo pri nakrúcaní tohto videa. Správne sme tušili, že na krátkej trati bude mať elektrický IONIQ 5 napriek svojim rozmerom a vyše dvom tonám nad menším a agilným i30 N navrch. Samozrejme, čím dlhšia by súťažná trasa bola a čím viacej zákrut by pribúdalo, tým viac by sme sa dostávali do revíru, v ktorom neohrozene kraľuje N-ko,“ povedal o porovnaní Robert Baumgartner, generálny riaditeľ Hyundai Motor Slovakia, ktorý sedel za volantom IONIQ-u 5.

Som rád, že som sa mohol zúčastniť zaujímavého šprintérskeho duelu benzín vs elektrina. Aj pre mňa to bola celkom nevšedná skúsenosť. Vedel som, že výsledok bude tesný. Bol som si vedomý každého pre a proti a bol som odhodlaný vyhrať. Skúšal som aj rôzne nastavenia Launch control, ktoré športové vozidlá N ponúkajú. Napokon sa však ukázala sila spojenia elektromotora, pohonu 4×4 a solídnych jazdeckých reakcií generálneho riaditeľa Hyundai 😊 Skvele som sa zabavil a priznám sa, že už začínam vymýšľať nejakú odvetu!“ zhodnotil duel profesionálny jazdec Maťo Homola, ktorý štartoval s benzínovým i30 N Performance.   

Obaja aktéri duelu sa zhodli na tom, že každý z typov pohonu, ktoré modely IONIQ 5 a i30 N reprezentujú, majú svoje neodškriepiteľné výhody. Elektrické vozidlá ponúkajú veľkú dynamiku a okamžité zrýchlenie, najmodernejšie technológie a príjemne tichú jazdu. Naopak benzínové N-ká poskytujú jedinečnú zábavu na okruhu aj v zákrutách, skvelé jazdné vlastnosti vo všetkých rýchlostiach a fantastický zvukový prejav, ktorý vyčarí úsmev na tvári každého milovníka športovej jazdy.

Mrkni naše nové video: