VIDEO: Čo sa stane, keď chce policajt zastaviť autonómne vozidlo?

1870

V uliciach San Francisca už nejaký ten piatok funguje pod krídlami General Motors spoločnosť Cruise prevádzkujúca autonómne autá. 

Tie sú postavené na základe Chevroletu Bolt a obsahujú viac než 40 senzorov poskytujúcich 360-stupňový pohľad, ktorý mapuje každý centimeter okolia. Flotila vozidiel spoločnosti Cruise už prekonala hranicu 2 miliónov najazdených kilometrov. Tie boli algoritmami vyhodnotené a prípadné nedostatky boli odstránené. Ako si ale autonómny Chevrolet počne pri rutinnej záležitosti, akou je cestná kontrola? 

Policajti sa autonómne vozidlo rozhodli zastaviť kvôli vypnutým svetlám. Ich Ford Crown Victoria za Chevroletom zastal na červenej so zapnutými majákmi ako tretie vozidlo. Zozadu vystúpil policajt, ktorý po pristúpení k Chevroletu prekvapene prehlásil: “Tu nikto nie je.”

Po naskočení zelenej nastala ďalšia úsmevná situácia. Monitorovací systém auta ostal na moment pravdepodobne zmätený z policajta. Keď policajt odišiel smerom k ich Fordu, Chevrolet prešiel križovatku. A teraz prichádza moment prekvapenia. Vozidlo situáciu vyhodnotilo podľa nás správne. Po prejdení križovatky zastalo na bezpečnom mieste a spustilo výstražné smerovky. Či a za aký čas sa podarilo, respektíve nepodarilo svetlá zapnúť a a prečo nesvietili sme sa ale nedozvedeli.