VIDEO: Tento Chevrolet stál 34 rokov v stodole. Youtuberi ukázali, ako z neho spravili klenot

5853
Zdroj: YouTube

Pozerať, ako sa z auta na odpis stáva cukrík, je veľmi príjemné. O to viac, že ide o ikonickú Corvette Stingray z roku 1974.

Stojí vám auto v záhrade a chytá hrdzu? Normálny človek by nad ním mávol rukou a označil ho za stratený prípad. Pre chalanov z youtubového kanála WD Detailing to však bola výzva. Po 34 rokoch v stodole sa Chevrolet Corvette Stingray opäť “postavil na vlastné nohy” a vyzerá ako nový. Stačí pritom len vedieť, čo robíte. A robiť to dobre.

Vo videu Terry, majiteľka auta, vysvetľuje, ako v roku 1982 kúpili legendárnu Corvettu a od roku 1989 na nej nikto nejazdil. Tento klenot ukrýval v stodole na svojom pozemku dlhých 34 rokov. Síce na auto nepršalo, no prachu, úlomkom kadečoho a ani útoku od vtákov sa jednoducho nevyhlo. V interiéri sa tiež “rodil život”. A nie, nemyslíme to tým romantickým spôsobom. Myši, ich výkaly a zuby napáchali na výplniach značné škody.

Aby toto auto dostalo nový život, bolo potrebné ho rozobrať doslova na súčiastky. Chalani z WD Detailing sa povenovali každej jednej súčiastke v interiéri samostatne. Kovové prvky sa brúsili a leštili, aby zmizla hrdza, a motorový priestor bol tiež vyčistený po krôčikoch.