VIDEO: 700-koňový Dodge Challenger Hellcat robí burnouty na kolesách z koča!

2904

Už od rána usilovne pracujeme na tom, aby vás pondelok tak nebolel. Dnešné rozptýlenie ponúka americký youtuber WhistlinDiesel, ktorý sa rozhodol skombinovať dve legendy americkej kultúry – Dodge Challenger Hellcat a kolesá z koňmi ťahaného koča, ktoré dodnes používajú Amiši.

Amišov poznáte, nie? Wikipédia v tomto prípade hovorí, že Amiši alebo staršie Amišovia sú nábožensko-etnická skupina žijúca zväčša v USA a v Kanade. Nábožensky ide o kresťanov anabaptistického smerovania. Život Amišov je založený na odmietaní mnohých výdobytkov moderného životného štýlu a snahe pridŕžať sa zvyklostí a technológií, ktoré boli pre západnú civilizáciu typické aj viac než sto rokov dozadu.”

To znamená, že zatiaľ, čo celý svet pozná Ameriku primárne ako domov veľkých osemvalcov, zbraní a technológií, Amišovia sa rozhodli dobrovoľne vzdať všetkého spomenutého. Odmietajú autá, odmietajú elektrinu a všetky elektrospotrebiče, odmietajú dokonca aj moderné oblečenie.

Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube

WhistlinDiesel sa však rozhodol dať dokopy tieto kontrastné konce americkej kultúry namontovaním kolies z koča na úplne nový Dodge Challenger Hellcat so 700 koňmi. Celkom pozoruhodné je, že aj keď sa na týchto kolesách nachádza o 698 koní viac, dokážu toho zniesť veľa – okrem stokilometrovej rýchlosti napríklad aj burnout, ktorý sa vydaril určite viac, ako majiteľovi tohto Mercedesu. Najviac zarážajúce však je, že niektorí si iných kolies na Hellcate ani nevšimli!

Mrkni naše nové video: