Posledný Dodge Last Call znie extrémne. Automobilka ukázala šialený teaser

801

Séria Last Call je limitovanou edíciou viacerých modelov Dodge, ktoré budú končiť. Posledný z radu sa predstaví už o pár dní. Zvuk motora však poznáme už teraz.

Video s názvom Scream @ 215 mph naznačuje, že najvyššia rýchlosť limitovaného modelu by mohla predstavovať takmer 350 km/h. To by bola extrémna cifra. Oveľa zaujímavejšie sú však ďalšie čísla, ktoré sa zjavia v krátkom animovanom videu so strašidelným škriatkom. Nevieme ako vám, ale nám trochu pripomína postavičku Strýčka Sama, ktorý sa stal symbolom USA. Že by teda išlo aj o satiru? Ale naspäť k autu.

Čísla na ventilátore sú absolútne nejasné, akoby sa Dodge s nami snažil hrať takúto reklamnú verziu Escape Roomky. Čo čísla znamenajú, to sa dá len hádať. Podľa amerického portálu Autoblog by číslo 8,99 (riešenie príkladu 3,02×2,98) mohlo predstavovať čas na štvrť míle. Cifra 105 pred ním by zas mohla predstavovať počet oktánov v palive, pri ktorých je takáto rýchla časovka reálna. Máte však predstavu o tom, čo znamená číslo 1582? Mohol by to byť výkon udávaný v koňoch, no to je celkom trúfalá predstava.

Dodge predstaví posledný z modelov „Last Call“ v Las Vegas 20. marca.