Videli ste už Ladu Niva na okruhu? Tento záznam vám zmení pohľad na Nürburgring

2225

Nevieme, načo je svetu vedieť, ako vyzerá Lada Niva na najprekérnejšom pretekárskom okruhu Európy, no náš nápad to nebol. A keď už je tu, bola by večná škoda sa s ním nepodeliť! 

Jazda slávnym okruhom Nürburgring-Nordschleife je vec, ktorej záznam videl snáď každý zapálený motoristický fanúšik. Viete, ako to chodí zvyčajne – jedna zákruta za druhou, rýchle rovinky a do 10 minút je väčšinou po paráde. Tak presne pre vás je určené toto video, ktoré vám ukáže nový uhol pohľadu.

Ide tiež o ukážku riskantnosti tzv. “touristenfahren” – podujatí, kde sa na trať môže dostať takmer každý. Môže za to predovšetkým rozdiel rýchlostí medzi Nivou s maximálnou rýchlosťou okolo 120 km/h a automobilmi dva, či tri razy silnejšími. Ako je však vidno, keď všetci dodržiavajú pravidlá, ide to ako po masle.

Okrem ďalších vodičov na trati by sme nemali zabudnúť na to, že Nürburgring je skutočne veľmi pekné miesto, kde tráviť čas. V takej Nive by ste nemali ani problém dať to na psotavu Doktora z Vesničko má, středisková a trocha sa aj pokochať, no nie?

Mrkni naše nové video: