BMW má nový iDrive, ktorý pripomína Mercedes. Náhoda? Nemyslíme si

1358
Zdroj: BMW

V BMW predstavili najnovší dizajn multimediálneho systému iDrive. Bude obrovitánsky.

Iba pred pár dňami predstavil nový vzhľad svojho multimediálneho systému MBUX Mercedes-Benz. Hyperscreen je gigantická obrazovka, ktorá sa tiahne cez celú palubnú dosku a debutuje s príchodom elektrickej vlajkovej lode EQS. BMW však nečakalo dlho a vyrukovalo so svojím riešením. Nový vzhľad iDrive bude tiež rozmernejší. Ale prinesie aj viac než len veľkosť.

Z hľadiska zážitku pôjde o revolúciu v technológii, ktorú ako iDrive prvýkrát uviedli pred dvadsiatimi rokmi. Táto nová verzia by sa mala prvýkrát dostať do produkcie spolu s čisto elektrickým SUV, modelom iX. Je však trocha humorné, že systém – aspoň na prvý pohľad – pripomína aktuálne infotainmenty od Mercedesu. Ups. Ale zasa je pravda, že s dotykové obrazovky veľa nových trikov nenaučíš.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Na rodziel od Hyperscreenu, pri novej generácii iDrive ešte nie sú dostupné všetky informácie. Aj tu však bude významnú úlohu hrať umelá inteligencia a prístrojové učenie. Skloňuje sa aj intenzívnejšie prepojenie automobilov. Tie budú schopné posúvať si informácie z cesty tak, aby dokázali lepšie predvídať.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

Zlepšia sa aj funkcie automatického parkovania. Hlavnou vychytávkou je schopnosť auta odhadnúť počet voľných parkovacích miest práve vďaka komunikácii s ostatnými autami BMW, ktoré na danom parkovisku boli v blízkom čase.

NEPREHLIADNITE: