Už ste počuli, že ID.4 dostane 4×4? Predstavujeme vám športovú verziu GTX

284
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen predstavuje najvyššiu verziu elektrického ID.4 s pohonom všetkých kolies. Na stovku sa dostane za 6,2 sekundy.

Už ste počuli o koncovke GTD? Asi hej. O prípone GTI ste počuli jednoznačne. Pravdepodobne ste však ešte nepočuli o písmenkách GTX, ktorými bude wolfsburská značka označovať športové verzie elektromobilov. Ostrý ID.4 dostane okrem technologických zmien aj zopár dizajnových vylepšení.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Prečo X?

Volkswagen to vysvetľuje veľmi jednoducho a zároveň premyslene. Písmeno X má symbolizovať križovatku, akési spojenie medzi športovým charakterom a udržateľnosťou. Naznačuje, že tieto dva pojmy sa nemusia vylučovať, ba naopak, môžu sa dopĺňať.

Prvý športový GTX

Model ID.4 príde s ostrou špecifikáciou ako prvý z modelov značky. Ide o väčšieho súrodenca modelu ID.3, o ktorom sme pre vás pripravili video s desiatimi vecami, ktoré musíte vedieť.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Model GTX dostane dokopy dva elektromotory, každý na jednu nápravu. V bežnej verzii sú poháňané iba zadné kolesá, športový ID.4 dostane 4×4. Výkon narastie tiež, a to na 299 koní! V praxi to znamená zrýchlenie na 100 km/h za 6,2 sekundy, na 60 km/h za 3,2 sekundy a ťah, ktorý vás pritlačí do sedadla. Maximálna rýchlosť bude elektricky obmedzená na 180 km/h. V neustálej prevádzke je pritom len zadný elektromotor, predný sa pripája len v prípade potreby maximálneho výkonu.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Novinky v dizajne

Malé zmeny sa udejú aj v dizajne. V exteriéri prejdú zmenou koncové svetlá s krajšími a dynamickejšími detailmi. Aktualizáciu dostal aj zadný nárazník. Zmeny v interiéri sú rovnako minimalistické. Volkswagen do ID.4 uvedie novú farbu syntetickej kože s názvom X-Blue. Tmavý interiér je oživený červenými prvkami na volante a prešívaním palubnej dosky.

Športový Volkswagen ID.4 príde na slovenský trh už tento rok. Zákazníci si ho budú môcť zaobstarať od leta.