Toyota GT86- nový facelift, ktorý umocňuje charakter

214
Zdroj: Toyota TS

Na nedávnom autosalóne v New Yorku Toyota predstavila faceliftovanú verziu modelu GT86. Vďaka zmenám v exteriéri je výraz tohto japonského kupé teraz ešte agresívnejší a dravší.

Toyota začala faceliftom pekne od začiatku, hneď v prednej časti nájdeme väčší centrálny otvor nasávania a bočné “žiabre” pridávajú na agresívnom dojme, ktorý už len dotvárajú výduchy na predných blatníkoch. V zadnej časti nájdeme pozmenené diódy a nárazník s pridanou hranou.

V interiéri sme sa dočkali zmien skôr kvalitatívnych. Kontrastné švy, kožené poťahy sedačiek v kombinácii s Alcantrou či nový volant s ovládacími prvkami. To všetko len umocňuje pocit pravého japonského športového vozidla.

Pod kapotou však veľké zmeny nehľadajte. Tak ako u predchodcu aj tu nájdeme agregát typu boxer- atmosférický, benzínový štvorvalec s objemom dva litre. Hnanou nápravou bude zadná. V prípade americkej verzie bude motor nastavený na 205 koní a produkovať bude 212Nm krútiaceho momentu, európska špecifikácia sa zatiaľ nemení a naďalej zostáva na úrovni 200 koní a 205Nm. To či sa zvýšenia výkonu dočká aj európska verzia zatiaľ zverejnené nebolo. Na zážitku z jazdy v GT86 sa podieľa tiež podvozok, ktorý dostal modifikované pružiny s inou charakteristikou. To má za následok vyššiu agilitu a lepšiu ovládateľnosť v zákrutách.

Toyota posunula laťku GT86-tky opäť o stupienok vyššie. Zo zmien vyplýva aj cieľ pri úpravách modelu GT86- postaviť tradičné, plnokrvné, japonské kupé.

Dravosť- slovo, ktoré vystihuje charakter faceliftovanej Toyoty GT86.